Curiosity показав рух марсіанських хмар

Група супроводу місії Curiosity опублікувала дві анімації, складені на основі знімків ровера. Вони демонструють рух хмар по марсіанському небу.

Тіні, створені марсіанськими хмарами. Джерело: NASA/JPL-Caltech/York University

Перша анімація складена з восьми кадрів, зроблених навігаційною камерою Curiosity 12 грудня 2021 року. На ній можна побачити не тільки рух хмар, а й відкинуті ними тіні.

Друга анімація складена з восьми кадрів, відзнятих 15 лютого 2022 року. Цього разу навігаційна камера Curiosity була спрямована прямо в небо з метою визначення швидкості руху та висоти хмар. Вченим удалося встановити, що вони перебували на висоті близько 80 км. На відміну від земних аналогів, марсіанські хмари складаються не з кристаликів водяного льоду, а з твердого діоксиду вуглецю (сухого льоду).

Рух марсіанських хмар по небу. Джерело: NASA/JPL-Caltech/York University

Марсіанські хмари достатньо тьмяні та слабкі, тому для їх фотографування використовуються спеціальні методи. Спочатку робиться кілька знімків, щоб отримати чіткий статичный фон. Потім цей фон видаляється з зображень, що дозволяє візуалізувати рухомі об’єкти на кшталт хмар і їхніх тіней.

Ви також можете почитати про заходи, вжиті NASA з метою порятунку коліс марсоходу Curiosity, що руйнуються.

За матеріалами https://mars.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine