На Місяці виявили загадкову споруду

Китайський місяцехід «Юйту-2» виявив на Місяці загадковий об’єкт кубічної форми, помічений на горизонті. Видання Space дало йому назву «таємничий будинок». Наразі  команда місяцехода має намір під’їхати та оглянути об’єкт ближче, щоб розкрити його загадкову природу.

Загадковий об'єкт на Місяці
Китайський місяцехід «Юйту-2» виявив загадковий об’єкт на Місяці. Фото: Space

Поки що жодної додаткової інформації про «таємничий будинок» немає, оскільки його зображення надто розпливчасте. Тому справжня природа об’єкта має ставати зрозумілішою у міру наближення місяцехода. Найімовірніше пояснення валун. Ця частина Місяця понівечена ударними кратерами, на яких може бути досить багато великих уламків.


Як і у випадку з відкриттям «Юйту-2» гелеподібної речовини всередині кратера в 2019 році, тоді знахідка розбурхала громадськість своїм незвичайним зовнішнім виглядом. Пізніше з’ясувалося, що ця речовина є склоподібним каменем. У випадку з цією загадковою знахідкою теж не варто сподіватися на якийсь «інопланетний слід».

Валун на Місяці
Загадковим об’єктом може бути ось такий валун, яких на Місяці дуже багато. Фото: Space

Ровер «Юйту-2» є частиною китайської автоматичної міжпланетної станції з вивчення Місяця та космічного простору. Він перебуває на зворотному боці Місяця з 3 січня 2019-го і є частиною місячного посадкового модуля «Чан’е-4».

Проте пересування до загадкового об’єкта триватиме тривалий час. «Юйту-2» за 23 місяці подолав 840 м поверхнею нашого супутника. Все тому, що китайський ровер працює на сонячній енергії, тож йому періодично доводиться переходити в режим глибокого сну, коли Сонце не освітлює зворотний бік Місяця.

Нагадаємо, що раніше ми складали список 12 цікавих фактів про Місяць.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine