Загадковий об’єкт на Місяці виявився великим розчаруванням

Минулого місяця надісланий знімок із Місяця китайським ровером «Юйту-2» вразив тим, що на ньому був зафіксований загадковий об’єкт, що нагадував споруду. Йому навіть дали прізвисько «місячна хатина» або «таємничий будинок». Оскільки знімок був дуже розмитим, вчені відправили місяцехід ближче до об’єкта, щоб краще розглянути його. Апарат місяць діставався місця призначення. Але після прибуття на всіх чекало сильне розчарування. Коли «Юйту-2» досяг загадкового об’єкта, з’ясувалося, що це звичайна скеля неправильної форми.

Yutu-2
Загадковий об’єкт на знімку місяцехода «Юйту-2». Фото: CNSA

Китайський ровер «Юйту-2» досліджував кратер фон Кармана у басейні Південного полюса — Ейткен, коли виявив об’єкт дивної форми. Диспетчери місії вирішили придивитися ближче, відправивши місяцехід у 100-метрову подорож у бік північного горизонту.

Китайський ровер «Юйту-2» виявив загадковий об’єкт на Місяці. Фото: Space

Мініатюрний шестиколісний всюдихід наблизився до об’єкта серією коротких поїздок, найдовша з яких покрила відстань у майже 12 метрів. Однак після подолання 60 м місяцехід довелося перевести в режим глибокого сну, щоб пережити холодну місячну ніч. Лише після сходу Сонця «Юйту-2» продовжив свій шлях. Досягши місця призначення, апарат зробив панорамне фото місцевості. Зрештою знімки розкрили справжню сутність об’єкта — звичайний камінь.

Скеля
Панорама на скелю (праворуч від центра і вздовж краю кратера). Зображення: CNSA

Парейдолія та бритва Оккама

Іноді під час дослідження космосу важко не піддатися емоціям, бо це дає волю нашій уяві. Коли раптово з’являються дивні й незрозумілі речі — наприклад, форма, що вимальовується, на зворотному боці Місяця — ми не можемо не сподіватися, що це якесь загадкове і раніше невідоме небесне явище або викинутий залишок інопланетного космічного корабля. Тим часом, за принципом бритви Оккама, варто шукати найпростіше пояснення у складних речах.

У випадку з «місячною хатиною» ми  від початку знали, що це просто камінь. Це ще один хороший приклад парейдолії. Але суспільство вимагало залізних доказів, щоб «влада та космічні агенції не приховували правду». В цьому випадку правда виявилася великим розчаруванням для любителів містики та конспірології.

Нагадаємо, що раніше ми складали список 12 цікавих фактів про Місяць.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine