Загадковий вхід до печери на Марсі розбурхав громадськість

Світлини з Марса дуже часто стають сенсаціями внаслідок виявлення дивних форм та фігур на поверхні планети. Але дуже часто подібним речам знаходять раціональне пояснення. Свіжа фотографія знову привернула увагу громадськості, а конспірологи одразу побачили у ній доказ існування на Червоній планеті інопланетян.

«Дверний отвір» у скелі на Марсі
«Дверний отвір» у скелі на Марсі. Фото: NASA

На цьому тижні на Reddit з’явилося обговорення необробленого знімка, зробленого камерою на борту Curiosity 7 травня 2022 року. Один уважний користувач під псевдонімом UFO of Interest, який займається пошуком загадкових знахідок, збільшив знімок і помітив отвір у скелі. Цей вхід мав рівну поверхню, ніби його хтось обробив штучно — це зразу стало сенсацією на весь Інтернет.

«Якщо уважно подивитися, то можна побачити маленьку нішу в скелі, розташовану поруч з іншими тріщинами, формами та ерозійними елементами по всій поверхні цієї скелі», — написав UFO of Interest у Твіттері.

Як ми знаємо, докази існування життя на Марсі у минулому досі не знайдені. Тому NASA спростувала знахідку тим, що «вхід» виявився просто грою світла та тіні на скелі. Зображення з Марса можуть бути складними. Але через ефект парейдолії наш мозок схильний домальовувати знайомі об’єкти в незнайомих місцях. Формування на Марсі можуть бути схожими на пуголовка, а крихітний камінчик на Місяці нагадуватиме житловий будинок з дахом.

«Дверний отвір» у скелі на Марсі
«Дверний отвір» у скелі на Марсі виявився просто грою світла та тіні. Фото: CNET

«Дверний отвір» міг би бути абсолютно нічим не примітним, якби тіні падали під іншим кутом», — пояснює знімок NASA.

Нагадаємо, що раніше дослідження породи вказали на бурхливе минуле Марса.

За матеріалами CNET

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine