Perseverance на Марсі випадково створив інсталяцію у стилі «дзен-арт»

Марсохід-геолог NASA Perseverance, що наразі зайнятий розкриттям секретів життя на Марсі, передав пустельну, але дивовижну фотографію з поверхні планети. На знімку виявилось запилене марсіанське каміння, розкидане по безплідній землі. Сліди марсохода поруч із каменем вималювалися на кшталт унікальної інсталяції символічного мистецтва. Це привернуло увагу як космічного агентства, так і громадськості.

Марсіанське фото у стилі «дзен-арт»
Марсіанська світлина у стилі «дзен-арт». Фото: NASA/Perseverance

«Випадково малюю «дзен-арт», поки їду. Марс може бути безлюдним, але в ньому є певна чарівність», — написав у своєму Twitter Perseverance.

Шедеври, зроблені фотокамерою Mastcam-Z

За словами команди місії марсохода, представлене фото було обране за результатами громадського голосування та визнане «Зображенням тижня» місії Perseverance на Марсі. Команда повідомила, що знімок був зроблений за допомогою камери Mastcam-Z на борту Perseverance.

Усього на борту марсохода п’ять камер, кожна з яких виконує унікальні та важливі операції. Mastcam-Z була розроблена для знімання кольорових відео та тривимірних стереозображень за допомогою потужного зум-об’єктиву. Як і марсохід Curiosity, який також несе на собі камери Mastcam, Perseverance складається з двох дублюючих систем камер, які розташовані поруч одна з одною та спрямовані в одному напрямку. Ця орієнтація пропонує вченим тривимірне зображення, схоже на те, що бачить людське око, але з кращою роздільною здатністю. Вони також мають функцію масштабування, що дозволяє детально спостерігати за цілями, що розташовані на значній відстані. Наприклад, з їхньою допомогою можна спостерігати за сонячними затемненнями.

Де зараз Perseverance?

У квітні оператори марсохода повідомили, що Perseverance зараз перебуває в регіоні, який має найвищі шанси на виявлення ознак стародавнього марсіанського життя. Після спуску в кратері Єзеро у лютому 2021 року марсохід досліджує місце, яке колись було дельтою стародавньої річки. А там, де була вода, могло існувати мікробне життя.

Наступним завданням Perseverance стане дослідження шаруватих порід, які, ймовірно, були занурені у воду і також можуть містити ознаки життя. Згідно з NASA, життя могло вперше зародитися на Марсі приблизно 4 млрд років тому. Вчені вважають, що тоді Червона планета була набагато сприятливіша для життя, поки якийсь катаклізм не перетворив її на мертву пустелю.

Раніше Perseverance знайшов власний парашут на поверхні Марса.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine