Perseverance знайшов власний парашут на поверхні Марса

Через 13 місяців після посадки марсохода Perseverance на Марсі (18 лютого 2021 року) йому вдалося виявити частини системи Mars 2020. Ця система благополучно доставила марсохід на поверхню Червоної планети. У об’єктив камери MastCam-Z потрапили парашут та корпус посадкової платформи Skycrane. Зображення було зроблене на 404 солі, або 6 квітня 2022 року за земним часом.

Фото парашута на поверхні Марса
Фото парашута на поверхні Марса. Фото: NASA

На початку своєї місії Perseverance здійснив коротку подорож, щоб зазнімкувати залишки посадкової системи. Потім марсохід вирушив до великої області Південної Сейти у кратері Єзеро для вивчення зразків. Під час повернення до висохлої дельти ровер проїжджав повз область посадки. Дорогою йому вдалося знайти місце, де приземлився парашут. Парашут був скинутий під час посадки, щоб платформа Skycrane могла опустити зонд на поверхню на своїх колесах.

parachute
Камера з високою роздільною здатністю HiRISE на борту MRO зробила знімок розташування парашута, який допоміг уповільнити марсохід NASA Perseverance під час його спуску на поверхню Марса. Зображення: NASA
На цьому зображенні видно ровер Perseverance на поверхні Марса, також показано багато частин системи м’якої посадки. У центрі розташований сам марсохід, ліворуч і вище від нього можна помітити V-подібний візерунок з уламків це залишки розбитої платформи Skycrane, котра вдалого відпрацювала своє завдання. Фото: NASA/MRO
Mars_Perseverance
Розкритий парашут Perseverance під час спуску на поверхню Марса. Фото: NASA

Рекордні досягнення

Вивчення Південної Сейти на початку місії було свідомим вибором команди NASA. Вчені планували, що пізніше марсоходу доведеться повернутися, щоб дістатися наступного етапу місії. Зараз Perseverance рухається до наступної мети — області, схожої на велику річкову дельту. При цьому апарат пересувається набагато швидше, ніж будь-який інший попередній марсохід. Хоча його швидкість становить менш ніж 0,2 км/год, Perseverance використовує функцію автонавігації, щоб самостійно прокладати найкоротший шлях. Це допомагає йому порівняно швидко рухатися суворою поверхнею Марса. Ровер пересувається лише вдень по кілька годин.

Perseverance побив рекорди всіх попередніх марсоходів з пройденої відстані за один день. Йому вдалося подолати 319,8 м на 351 сол. Curiosity здійснив кілька поїздок на відстань понад 100 м, але жодна з них не перевищувала 200 м. Частково це було пов’язано з кам’янистою місцевістю. Opportunity, який приземлився ще 2004 року, висадився на місцевості з дуже рівними ділянками, що дозволило йому подолати 228 м за один день.

Нагадаємо, що раніше Perseverance терміново припинив збір зразків із Марса.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine