Perseverance готується до рекордного заїзду

Найближчим часом марсохід Perseverance чекає на важливе випробування. Під час цього «спринту» ровер за місяць подолає більшу дистанцію, ніж будь-який інший планетохід до нього.

Навколишній краєвид на місці роботи ровера Perseverance. Джерело: NASA/JPL-Caltech/Paul Byrne

Метою Perseverance є стародавня річкова дельта одне з найкращих місць на Марсі для пошуку слідів гіпотетичного життя. Але дістатися до неї не так просто. На шляху до дельти роверу доведеться подолати п’ятикілометрову ділянку, покриту кратерами, скупченнями уламків та покладами піску, де можуть загрузнути його колеса.

Щоб перейти цей маршрут, Perseverance скористається Autonav. Це автономна навігаційна система, яка дозволить роверу самостійно будувати свій маршрут на основі навігаційних знімків. Попередники Perseverance використовували подібні інструменти, проте AutoNav отримав низку важливих удосконалень. Одним із них є можливість робити швидкі знімки навколишньої поверхні та аналізувати їх у режимі реального часу, що значно збільшує швидкість, з якою може рухатися марсохід. Крім того, Perseverance отримав більш точні сенсори та додатковий комп’ютер, призначений для оброблення зображень. Це дозволило збільшити швидкодію системи.

Звичайно, Autonav не може повністю замінити людей. Інженери NASA, як і раніше, обиратимуть базовий маршрут ровера та відзначатимуть потенційно небезпечні об’єкти, яких він має уникати. Але завдяки згаданим удосконаленням Perseverance зможе рухатися з набагато більшою швидкістю, ніж інші марсоходи, і всього за місяць досягти мети.

Нагадаємо, що NASA також планує залучити дрон-вертоліт Ingenuity для повітряної розвідки шляху Perseverance. Наразі апарат виконує серію перельотів, які мають «поєднати» його з марсоходом.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна