Ingenuity здійснив політ до давньої марсіанської дельти

Фахівці групи супроводу місії Ingenuity повідомили про успішне виконання нового польоту. Він став уже двадцять другим для гвинтокрилого апарата.

Політ відбувся 20 березня і загалом тривав 101,4 секунди. Максимальна досягнута висота становила 10 метрів. Ingenuity здійснив переліт у північно-західному напрямку у бік своєї нової операційної зони. За словами фахівців місії, вони планують здійснити ще один політ до кінця цього тижня.

Метою Ingenuity є залишки стародавньої річкової дельти. Область завширшки кілька кілометрів заповнена зубчастими скелями, уламками каміння, валунами та піщаними відкладеннями. З одного боку, вони становлять значну загрозу як Ingenuity, так і Perseverance. З іншого ж, саме у цих багатих геологічних відкладеннях можуть приховуватись довгоочікувані докази того, що у минулому на Марсі могло існувати якесь життя.

Після того як Ingenuity досягне дельти, він має провести повітряну розвідку двох висохлих річкових русел. Потім фахівці виберуть один із них для дослідження Perseverance. Надалі дрон продовжить супровід ровера. Його знімки будуть використані для складання маршруту марсохода. Можливо, Ingenuity також буде залучений для знімкування об’єктів, розташованих за межами зони ровера.

Нагадаємо, що недавно NASA продовжила місію Ingenuity до вересня цього року.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine