Ingenuity здійснив вісімнадцятий політ

15 грудня дрон-вертоліт Ingenuity здійснив новий політ. Він став уже вісімнадцятим з початку роботи апарата. Згідно з повідомленням, опублікованим спеціалістами групи супроводу місії, політ тривав 124,3 секунди. Загалом Ingenuity подолав дистанцію 230 м, рухаючись із максимальною швидкістю 2,5 м/c. Апарат здійснив успішну посадку на північній околиці регіону під назвою South Séítah.

Дрон-вертоліт Ingenuity на марсіанській поверхні. Знімок зроблений марсоходом Perseverance 1 грудня 2021 року. У момент знімкування він перебував на відстані 295 м від дрона. Джерело: NASA/JPL-Caltech/ASU/MSSS

Нагадаємо, що наприкінці попереднього польоту Ingenuity втратив контакт із марсоходом Perseverance. Це сталося через складний рельєф місцевості. У момент зниження на лінії між Ingenuity та Perseverance виявився пагорб, який заблокував радіосигнал. У подальшому інженерам вдалося отримати дані з дрона та підтвердити, що він здійснив посадку і всі його системи функціонують у штатному режимі. Крім того, вони внесли кілька змін до протоколу передачі даних, який має підвищити стійкість сигналу в разі повторення подібної ситуації.

Метою цього етапу місії є повернення Ingenuity на ділянку під назвою Wright Brothers Field. Це місце, куди був вивантажений дрон у квітні марсоходом Perseverance. Воно використовувалося як імпровізований аеродром під час його перших польотів. Після повернення Ingenuity приєднається до марсоходу у подорожі до залишків стародавньої річкової дельти. Фахівці місії планують використати дрон для проведення повітряної розвідки маршруту Perseverance.

Варто зазначити, що під час попереднього польоту Ingenuity довів свій загальний час нальоту до 30 хвилин. Загалом за час перебування на Марсі дрон пролетів відстань, що перевищує 3,8 км.

Ви також можете почитати про несподіване відкриття, зроблене марсоходом Perseverance.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine