Ingenuity здійснив новий політ

20 листопада дрон-вертоліт Ingenuity успішно здійснив свій 16-й політ. Він тривав 109 секунд. За цей час дрон подолав дистанцію 116 м. Він піднявся на висоту 10 м і, рухаючись на швидкості 3 м/с, перелетів через ділянку під назвою Raised Ridges, здійснивши посадку на околиці регіону South Séítah. Під час польоту дрон зробив кілька кольорових знімків поверхні.

Кольоровий знімок місцевості, зроблений дроном Ingenuity під час його 15-го польоту. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Минулий політ став другим у серії з кількох перельотів, метою яких є повернення Ingenuity на ділянку під назвою Wright Brothers Field. Це точка, в яку дрон був вивантажений у квітні марсоходом Perseverance. Вона використовувалася як імпровізований аеродром під час його перших польотів. Після повернення Ingenuity приєднається до марсохода в його подорожі до стародавньої річкової дельти. Фахівці місії планують використовувати дрон для повітряної розвідки маршруту Perseverance.

Особливості маршруту Ingenuity

У багатьох може виникнути резонне питання: навіщо розбивати зворотний шлях дрона на кілька сегментів? Адже під час свого дев’ятого польоту в липні 2021 року він подолав рекордні 625 м, повністю перелетівши через South Séítah.

Річ у тім, що під час тієї місії Ingenuity сів із досить великою похибкою: на відстані 47 м від центра запланованої зони висадки (її радіус становив 50 м). Таке велике відхилення було пов’язане зі складним рельєфом регіону, який створює проблеми для навігаційної системи дрона. На той момент фахівці могли дозволити політ з таким відхиленням, оскільки місцевість на південь від South Séítah, куди сідав дрон, загалом характеризується пласким ландшафтом.

Пройдений марсоходом Perseverance та дроном Ingenuity шлях та їхнє положення станом на 23 листопада 2021 року. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Однак територія на північ від South Séítah, куди зараз прямує Ingenuity, доволі кам’яниста. Це істотно знижує простір для маневру та висуває набагато суворіші вимоги до точності посадки. Фахівці місії розбили зворотний шлях дрона на кілька ділянок, щоб знизити величину похибки. Також вони працюють над новою версією програмного забезпечення Ingenuity, яке має покращити його навігаційні здібності та можливості розпізнавати потенційні перешкоди.

Нагадаємо, що недавно NASA опублікувала відео, яке демонструє 13-й політ Ingenuity. Під час того польоту дрон розвідав ділянку, яка в майбутньому може стати метою марсохода Perseverance.