Відео дня: тринадцятий політ Ingenuity

Фахівці групи супроводу місії Perseverance опублікували цікаве відео. Воно складене з кадрів, зроблених марсоходом 4 вересня за допомогою камери Mastcam-Z. Ролик демонструє тринадцятий політ дрона-вертольота Ingenuity, що відбувся того дня.

Попри те, що марсохід перебував на відстані 300 м від Ingenuity, збільшення Mastcam-Z виявилося цілком достатньо, щоб розгледіти дрон. Ми можемо побачити йог зліт, підйом на висоту 8 м, більшу частину наступних переміщень та подальшу посадку.

Загалом дрон перебував у повітрі впродовж 160,5 секунд, подолавши за цей час відстань 210 м. Метою місії була повітряна розвідка регіону South Séítah, який розглядається як можлива мета для Perseverance. Своєю чергою фахівці NASA знімали Ingenuity з метою вивчення його поведінки та визначення кількості пилу, що підіймається ним під час польоту.

Після вересня Ingenuity виконав іще два польоти. Спочатку дрон здійснив короткий тестовий підйом, щоб фахівці могли переконатися, що він зможе літати зі збільшеною частотою обертання гвинтів. Після цього Ingenuity попрямував до ділянки під назвою Wright Brothers Field місце, куди дрон був вивантажений у квітні марсоходом Perseverance. Воно використовувалося як імпровізований аеродром під час перших місій. Очікується, що Ingenuity знадобиться від чотирьох до семи перельотів, щоб повернутися туди.

За матеріалами https://www.nasa.gov