Ingenuity здійснив п’ятнадцятий політ

9 листопада дрон-вертоліт Ingenuity успішно здійснив свій п’ятнадцятий політ. Відповідне повідомлення було опубліковане у твіттері фахівцями групи супроводу місії.

Новий політ Ingenuity тривав 128,8 с. За цей час дрон подолав дистанцію майже 400 м. Максимальна досягнута висота становила 12 м, швидкість — 5 м/с. Під час польоту Ingenuity зробив кілька кольорових знімків місцевості. Вони будуть опубліковані пізніше.

Дрон-вертоліт Ingenuity на марсіанській поверхні. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Цей політ був першим у серії з чотирьох-семи перельотів. Після їхнього завершення дрон повернеться на ділянку під назвою Wright Brothers Field. Це місце, куди Ingenuity був вивантажений у квітні марсоходом Perseverance, воно також використовувалося як імпровізований аеродром. Після повернення Ingenuity приєднається до марсохода в його подорожі до залишків давньої річкової дельти. Фахівці місії планують використати дрон для проведення повітряної розвідки маршруту Perseverance.

Політ став першим перельотом Ingenuity на велику відстань, виконаним після того, як інженери збільшили швидкість обертання його гвинтів. Це було зроблено для компенсації сезонного зменшення атмосферного тиску. Крім того, найближчим часом Ingenuity отримає оновлення програмного забезпечення, яке має покращити його навігаційні здібності та можливість розпізнавати потенційні перешкоди.

Телескоп James Webb розгадує таємницю народження Крабоподібної туманності
Початок кінця: Hubble зазнімкував молекулярну хмару
Астронавти побачили політ Starliner на тлі полярного сяйва
Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу