Ingenuity повернувся до польотів

Дрон-гелікоптер Ingenuity здійснив перший за півтора місяця політ на Марсі. Він став чотирнадцятим для апарата. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому Лабораторією реактивного руху (NASA JPL).

Тінь дрона Ingenuity на марсіанській поверхні під час його польоту. Джерело: NASA/JPL-Caltech/University of Arizona

Спочатку новий політ Ingenuity мав відбутися ще в середині вересня. Але його довелося скасувати через аномалію у роботі сервомоторів. Надалі фахівці вирішили відкласти політ до завершення з’єднання Марсу та Сонця, що суттєво ускладнило підтримку зв’язку з космічними апаратами, котрі вивчають Червону планету.

На відміну від попередніх місій, під час яких Ingenuity здійснював повітряну розвідку місцевості, чотирнадцятий політ мав тестовий характер. Дрон піднявся на висоту п’ять метрів, після чого повернувся на точку злету. Метою польоту була перевірка поведінки апарата після зміни швидкості обертання гвинтів — інженери збільшили цей показник з 2537 до 2700 обертів на хвилину.

Збільшення швидкості обертання гвинтів Ingenuity було необхідним через сезонні коливання атмосферного тиску, викликаного вимерзанням вуглекислого газу на марсіанських полюсах. Коли Ingenuity тільки-но приступив до польотів, показник тиску в районі кратера Єзеро коливався в межах 1,2-1,5% від земного. До осені він знизився приблизно до 1%. Через це Ingenuity втратив частину підйомної сили. Щоб компенсувати її зменшення, фахівці групи супроводу місії вирішили збільшити швидкість обертання гвинтів дрона.