NASA опублікувала кольорові знімки дев’ятого польоту Ingenuity

5 липня гвинтокрилий апарат Ingenuity здійснив свій дев’ятий політ, що став найамбітнішим з моменту прибуття дрона на Марс. Усього він пролетів дистанцію в 625 метрів, рухаючись із максимальною швидкістю 5 м/с. Загальна тривалість польоту склала 166,4 секунди.

Нещодавно NASA опублікувала кольорові знімки, зроблені дроном під час цього польоту. На фотографіях видно регіон, який отримав неофіційне позначення «Сеїта» (Séítah). Для нього характерний досить складний характер поверхні, тому фахівці групи управління ровером Perseverance використати літальний апарат для повітряної розвідки цієї місцевості.

Зображення, отримані Ingenuity, показують велике дюнне поле. На думку фахівців, великі скупчення піску є потенційною загрозою для Perseverance, який може просто зав’язнути в ньому. Тому інженери вирішили відправити мобільну лабораторію в обхід дюн. Знімки дрону забезпечили унікальну можливість подивитися на цей регіон з близької відстані, не наражаючи на небезпеку ровер.

Ingenuity також сфотографував скелясті утворення та місця виходів на поверхню осадкових порід, що залишилися з того часу, коли кратер Єзеро був заповнений водою. За наявності безпечного маршруту Perseverance у майбутньому досягне деяких із цих об’єктів і вивчить їх. Не виключено, що ровер навіть візьме кілька зразків матеріалу, які пізніше планують доставити на Землю в ході спеціальної місії.

На основі: https://www.nasa.gov