Ingenuity вийшов на зв’язок із Землею

Команда супроводу місії Mars 2020 підтвердила отримання телеметрії від безпілотного вертольота Ingenuity. Наразі він закріплений на корпусі ровера Perseverance, який здійснив успішну посадку на Марс минулого тижня.

Дрон-вертоліт Ingenuity. Джерело: NASA/JPL-Caltech

За словами інженерів, усі системи Ingenuity працюють у штатному режимі. В даний час вони готуються розпочати поетапну зарядку батарей дрона від електричної системи Perseverance. Як тільки ровер вивантажить Ingenuity, єдиним джерелом енергії для нього залишаться власні сонячні панелі.

Ingenuity являє собою технологічний демонстратор. Згідно з задумом розробників, він повинен довести можливість вивчення Червоної планети за допомогою невеликих гвинтокрилих пристроїв. Дрон має пару гвинтів зі спільною віссю, що обертаються зі швидкістю 3000 обертів на хвилину. Теоретично міні-вертоліт зможе здійснювати польоти тривалістю до 90 секунд. Його максимальна передбачувана горизонтальна швидкість приладу становить 10 м/с, швидкість підйому — 3 м/с. Наукова «начинка» апарата включає в себе дві камери — навігаційну та з високою роздільною здатністю. Щоб не замерзнути під час  марсіанської ночі, він також має систему опалення.

Ingenuity на Марсі в уявленні художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Вивантаження дрона відбудеться протягом наступних 30-60 днів. Після того, як ровер віддалиться на безпечну відстань, інженери спробують підняти Ingenuity в повітря. За їхніми словами, якщо йому вдасться відірватися від поверхні та здійснити політ, це автоматично закриє понад 90% всіх цілей проєкту. Загалом же співробітники групи супроводу сподіваються здійснити до п’яти польотів.

За матеріалами https://www.nasa.gov