Ingenuity вийшов на зв’язок із Землею

Команда супроводу місії Mars 2020 підтвердила отримання телеметрії від безпілотного вертольота Ingenuity. Наразі він закріплений на корпусі ровера Perseverance, який здійснив успішну посадку на Марс минулого тижня.

Безпілотний літальний апарат Ingenuity. Джерело: NASA/JPL-Caltech

За словами інженерів, усі системи Ingenuity працюють у штатному режимі. В даний час вони готуються розпочати поетапну зарядку батарей дрона від електричної системи Perseverance. Як тільки ровер вивантажить Ingenuity, єдиним джерелом енергії для нього залишаться власні сонячні панелі.

Ingenuity являє собою технологічний демонстратор. Згідно з задумом розробників, він повинен довести можливість вивчення Червоної планети за допомогою невеликих гвинтокрилих пристроїв. Дрон має пару гвинтів зі спільною віссю, що обертаються зі швидкістю 3000 обертів на хвилину. Теоретично міні-вертоліт зможе здійснювати польоти тривалістю до 90 секунд. Його максимальна передбачувана горизонтальна швидкість приладу становить 10 м/с, швидкість підйому — 3 м/с. Наукова «начинка» апарату включає в себе дві камери — навігаційну та з високою роздільною здатністю. Щоб не замерзнути під час  марсіанської ночі, він також має систему опалення.

Ingenuity на Марсі в уяві художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Дрон буде вивантажений протягом найближчих 30-60 днів. Після того, як ровер від’їде на безпечну відстань, інженери спробують підняти Ingenuity в повітря. За їх словами, якщо йому вдасться відірватися від поверхні та здійснити політ, він автоматично виконає 90% усіх цілей проекту. Загалом команда супроводу сподівається здійснити до п’яти польотів.

За матеріалами: https://www.nasa.gov