Perseverance терміново припинив збір зразків із Марса: що трапилось

Активна ареологічна місія марсохода Perseverance зі збирання зразків порід із поверхні Червоної планети екстрено припинена. NASA повідомляє, що марсохід припинив збирати зразки після того, як каміння завадило роботі системи збору проб гірських порід і заблокувало карусель бурової установки.

Порода
Великі уламки можна побачити на каруселі марсохода NASA Perseverance на цьому зображенні від 7 січня 2022 року. Автори: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Спочатку все йшло добре. 29 грудня Perseverance добув зразок зі скелі під назвою Issole. Однак потім прилади всередині марсохода зафіксували відхилення від норми. Ровер припинив збирання породи, коли зіткнувся з незвичайним опором у процесі укладання зразків у герметичний контейнер. Команді місії довелося чекати до 6 січня, щоб відправити вказівку вилучити бурову установку, відстикувати маніпулятор від каруселі та зробити знімки для прояснення ситуації.

«Під час передачі даних про зразки наші датчики зареєстрували якусь аномалію», — повідомила Луїза Джандура, головна інженерка зі збору гірських порід на Марсі.

Вважається, що роботу каруселі заблокували камінці, що випали з ємності для зразків. За словами представника NASA, карусель розрахована на роботу за таких умов. Щоправда, це вперше, коли команді доведеться займатися очищенням каруселі від «сміття». Фахівці агентства мають намір позбутися від нього «контрольованим та акуратним чином».

Що буде зі зразками далі?

Perseverance — перший марсохід, який займається збиранням зразків порід у герметичні контейнери для подальшого доправлення на Землю. Це ключова частина місії, що спрямована на пошук ознак давнього мікробного життя на Марсі. NASA планує відправити у майбутньому амбітну місію, щоб забрати зразки та доставити їх на нашу планету для дослідження вченими.

Нагадаємо, що раніше на борту марсохода Perseverance виявили напівдорогоцінний камінь.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine