Perseverance знайшов марсіанську «зміїну шкіру»

Perseverance виявляє дуже багато цікавих речей на поверхні Марса. Недавно він знайшов власний парашут системи спуску на поверхню, деяке сміття від частин космічного корабля та цікаві камені. Днями марсохід помітив ще одну варту уваги річ — сітку, яка нагадує марсіанську «зміїну шкіру».

Sky Crane
Марсіанська «зміїна шкіра», що є залишками від Sky Crane

У мережі одразу почали висувати версії, що то за предмет. Так, професор Вашингтонського університету в Сент-Луїсі Пол Бірн пожартував, що це шкіра ксеноморфа — позаземної раси з кіновсесвіту «Чужих». Також були варіанти про шкіру марсіанської змії або навіть авоську для овочів.

Насправді знахідкою виявилась не інопланетна рептилія, а фрагменти Sky Crane («Небесного крана») — посадкової системи, що м’яко опустила Perseverance на поверхню, а потім відлетіла та розбилась. Розкидані по поверхні залишки корпусу іноді трапляються марсоходу. Ця знахідка була виявлена за 2 км від місця приземлення Perseverance.

Зображення зроблене правою камерою MastCam-Z 23 червня або на 477 сол місії. Передбачається, що розмір залишків становить приблизно 8 см.

Нагадаємо, що «пасажир» на Perseverance подорожує автостопом по Марсу чотири місяці поспіль.

За матеріалами IflScience

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine