«Пасажир» Perseverance подорожує автостопом по Марсу чотири місяці поспіль

Під час своєї дослідницької місії марсохід NASA Perseverance підібрав несподіваного попутника — невеликий камінь. Він випадково застряг у передньому лівому колесі чотири місяці тому, й відтоді перебуває там, наполегливо відмовляючись покинути затишне місце. Цікаво, що за цей час камінь подолав відстань 8,5 км. У NASA запевняють, що це не заважає роверу пересуватися. Лише іноді камінець з’являється на фотографіях, зроблених камерою Hazcam.

Камінець у колесі не заважає Perseverance
Камінець у колесі не заважає марсоходу Perseverance, запевняють у NASA. Фото: Лабораторія реактивного руху NASA (JPL)

За словами команди місії Perseverance з Лабораторії реактивного руху (JPL NASA), це не перший випадок, коли марсіанський камінь опиняється у колесі марсохода. 18 років тому схожий камінь розміром із картоплю потрапив у заднє праве колесо ровера Spirit, його довелося терміново вилучати. Відомо, що марсохід Curiosity теж іноді набирає собі в колеса пару «компаньйонів», але через кілька тижнів вони випадають самі по собі.

Випадок із Perseverance рекордний — жоден інший камінь не подорожував «автостопом» по Марсу в колесах марсоходів так довго. Цікаво, що «безквитковий пасажир», ймовірно, продовжить покращувати свій рекорд, оскільки він може залишатися на колесі протягом тривалого часу.

«Можливо, у якийсь момент під час майбутнього підйому краєм кратера камінь може все-таки випасти. Якщо це станеться, він опиниться серед каменів, на тлі яких сильно виділятиметься», — написали у своєму блозі інженери Perseverance.

Нещодавно NASA повідомила, що марсохід досяг місця, де є найвищі шанси знайти ознаки життя на Марсі. Усі марсіанські зразки, зібрані ровером Perseverance, будуть відправлені на Землю у 2030-х роках у межах кампанії з повернення речовини з Червоної планети.

Раніше Perseverance готувався до рекордного заїзду.

За матеріалами Republic World

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine