У колесі марсохода Perseverance застряг великий камінь

У шасі марсохода NASA Perseverance випадково потрапив камінь. Велика галька застрягла всередині одного з алюмінієвих коліс апарата. Камінь зазнімкувала передня ліва камера Hazcam. Вона використовується для запобігання небезпеці Perseverance. На знімку видно «порушника», що перебуває всередині колеса.

Hazcam
Зображення з камери Hazcam показує, що камінь все ще у колесі. Фото: NASA

Ровер, вірогідно, «підібрав» камінь під час дослідження кратера Єзеро, де він працює з моменту приземлення на Марсі в лютому 2021 року. Перший знімок був зроблений 25 лютого 2022-го. За два тижні повторне фото показало, що камінь все ще перебуває у колесі марсохода вартістю 2,2 млрд доларів. Невідомо, коли ця галька потрапила до колеса. Розслідування репортера CNet Аманди Кузер припускає, що це сталося принаймні з 6 лютого 2021 року.

Схоже, що камінь у колесі не заважає пересуванню марсохода, а скоріше є косметичною незручністю. NASA підтвердила, що він не несе загрози роверу.

«Камінь не несе ризиків Perseverance. Він не заважає пересуванню, хіба що робить марсохід трохи шумним. Такі камені іноді потрапляють у колеса Curiosity. Вони з’являються під час руху впоперек схилу і зазвичай випадають самостійно через деякий час», — пояснив представник Лабораторії реактивного руху NASA виданню Gizmodo.

Витривалий Perseverance

Колеса Perseverance завширшки 52,2 см здатні протистояти таким несподіваним «гостям». Ровер був оснащений модернізованими колесами, щоб запобігти зносу, що спостерігається на Curiosity. Кожне алюмінієве колесо оснащене 48 шипами, що покращує зчеплення, та вигнутими титановими спицями, що забезпечують пружну підтримку.

Наразі Perseverance повертається до свого місця посадки імені Октавії Батлер. Це буде найбільша пройдена відстань за весь час місії. Далі марсохід вирушить до дельти Єзеро, де він використовуватиме свої інструменти Mastcam-Z та SuperCam для вивчення його структури та мінералогії.

Нагадаємо, що раніше Perseverance «виплюнув» камінь, що застряг у нього всередині.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine