Ingenuity здійснив перший політ у новому році

Дрон-вертоліт Ingenuity здійснив свій перший у 2023 році політ. У його ході він подолав дистанцію в 110 метрів над марсіанською поверхнею.

Перший дрон на Марсі

Ingenuity прибув на Марс разом із марсоходом Perseverance. Він здійснив свій перший політ у квітні 2021 року. Оскільки апарат є технологічним демонстратором, його номінальна програма була розрахована лише на 30 днів, протягом яких дрон повинен був здійснити п’ять пробних польотів.

Запыленные солнечные панели вертолета Ingenuity
Запилені сонячні панелі гелікоптера Ingenuity. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Однак Ingenuity перевершив найсміливіші очікування своїх конструкторів. Завдяки більш ніж успішним результатам демонстраційних польотів та відсутності значних технічних проблем, NASA вирішила продовжити термін місії. За наступні півтора року Ingenuity здійснив понад три десятки польотів, під час яких подолав дистанцію, що перевищує 7,5 км, а також пережив пилову бурю. Зараз дрон використовується, як для додаткових інженерних тестів, так і для проведення повітряної розвідки для потреб Perseverance.

38-й політ Ingenuity

Перший 2023 року політ Ingenuity відбувся 4 січня. Його метою було переміщення апарата на зручніший майданчик. Політ тривав 74,3 секунди. За цей час апарат подолав дистанцію 110 метрів. Максимальна висота становила 10 метрів. Політ став уже 38-м для Ingenuity.

Варто зазначити, що саме більш ніж успішні результати експлуатації Ingenuity стали основною причиною, чому NASA вирішила включити два дрони до місії Mars Sample Rеturn. Вони будуть використовуватися для підбору капсул зі зразками марсіанського ґрунту, залишених ровером Perseverance. Крім того, зараз фахівці NASA займаються конструюванням літального апарата Dragonfly. Він буде висаджений на Титан і займеться вивченням його атмосфери, поверхні та вуглеводневих морів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Момент старту ракети Starship у космос вдалося помітити з борту МКС
Найшвидші зорі в Галактиці можуть бути пілотовані розумними інопланетянами
Мюонна загадка: знайдений ключ до розуміння природи космічних променів
Як зелень допомогає охолоджувати міста: свідчення супутників
Скарби Чумацького Шляху: астрофотограф зафіксував 1,4 млн світил у центрі Галактики
Суперкомп’ютер NASA створив захопливу симуляцію внутрішніх шарів Сонця
Потоп у серверній зупинив роботу сонячної обсерваторії NASA
Контактна подвійна зоря кидає виклик уявленням науковців
Місія NASA до Венери може стикнутися з новими затримками
NASA «запалила» різдвяний камін ревучими двигунами ракети SLS