Ingenuity провів повітряну розвідку для марсохода Perseverance

23 квітня дрон-вертоліт Ingenuity здійснив свій 27-й політ. Під час цієї місії апарат виконав одразу два завдання: перемістився ближче до залишків давньої річкової дельти (вчені сподіваються, що в її багатих геологічних відкладеннях можуть знайтися свідчення стародавнього життя), а також провів повітряну розвідку для групи супроводу місії Persevarance, що займається плануванням маршруту.

Марсіанський хребет
Сфотографований Ingenuity хребет Fortun Ridge. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Метою камер Ingenuity став хребет Fortun Ridge, розташований на околицях вже згаданої дельти. Формація привернула увагу вчених, оскільки дані свідчать, що вона є межею між двома основними гірськими породами на дні кратера Єзеро.

Знімки кратера Єзеро припускають наявність нахилу шарів гірських порід у цій області, що є рідкістю для Марса (на відміну від Землі, де тектоніка плит і землетруси викликають нахил). Тепер дослідники планують порівняти отримані Ingenuity зображення з даними про інший похилий марсіанський хребет, розташований у сусідньому регіоні під назвою South Séítah. Це допоможе краще зрозуміти історію дна кратера Єзеро і те, які сили впливали на нього мільярди років тому.

Марсаанський хребет
Сфотографований Ingenuity хребет Fortun Ridge великим планом. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Нагадаємо, що недавно Ingenuity зазнімкував верхню частину захисного кожуха та гальмівний парашут, які скинув марсохід Perseverance під час посадки у лютому 2021 року. Отримані у процесі аналізу дані допоможуть конструкторам майбутніх марсіанських місій, які передбачають доставлення зразків ґрунту Червоної планети на Землю.

За матеріалами https://mars.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine