NASA будує на Марсі сховище зразків для Mars Sample Return

NASA все ще має надію дістатися Марса, щоб забрати капсули, наповнені цінним матеріалом: камінням та реголітом, який являє собою суміш ґрунту та пилу. Мета проєкту Mars Sample Return полягає у тому, щоб повернути їх на Землю для детальнішого дослідження. Перший важливий крок у цій подорожі відбудеться дуже скоро. Марсохід Perseverance готовий побудувати перше сховище зразків на іншій планеті. Про це повідомляє NASA.

Three Forks
Марсохід Perseverance сфотографував місце Three Forks — це три вершини на горизонті, де будуть залишені 10 капсул зі зразками для Mars Sample Return. ASA, JPL-Caltech, ASU, MSSS

Для зберігання зразків NASA обрала місце у кратері Єзеро під назвою Three Forks. Це було непростим завданням. Місце мало бути рівним та вільним від каміння, адже Марс доволі скеляста планета. Perseverance залишить у сховищі 10 пробірок зі зразками. Але сховище не буде будівлею у нашому розумінні, адже титанові капсули не можна розмістити в одній купі. NASA повідомила, що капсули зі зразками будуть розміщені у складному зигзагоподібному візерунку на відстані від 5 до 15 метрів одна від одної.

«Ви не можете просто скинути їх у велику купу, бо евакуаційні вертольоти сконструйовані для взаємодії лише з однією капсулою за один політ», — сказав керівник програми MSR Річард Кук.

На борту майбутньої місії Mars Sample Return будуть два невеликих гелікоптери для збору залишених Perseverance зразків. Ці літальні апарати створені завдяки успіху гелікоптера Ingenuity Mars. Але їм потрібне безпечне місце для посадки, щоб забрати цінний вантаж.

Мапа "складу" зразків Perseverance на поверхні Марсу. Кожен розташований на відстані від 5 до 15 метрів один від одного
Мапа сховища зразків Perseverance на поверхні Марса. Кожен розташований на відстані від 5 до 15 метрів один від одного. Фото: NASA

Розташування капсул на поверхні буде доволі повільним процесом. Очікується, що Perseverance витратить понад місяць, щоб це зробити. Процес включатиме відправлення великої кількості даних, щоб капсули можна було потім знайти, навіть якщо марсіанські вітри заметуть їх пилом або піском. Після завершення «будівництва» імпровізованого складу марсохід підніметься на вершину давно висохлої дельти річки. Краєвиди звідти мають бути дивовижними, й NASA сподівається знайти більше цікавих каменів для збору зразків.

Вчені підозрюють, що кратер Єзеро колись був древнім дном озера. Марсохід знайшов каміння, яке пов’язане з історією існування води на планеті. У деяких зразках навіть помічені органічні молекули. Але для точного дослідження необхідно буде доправити ці зразки в лабораторії на Землі, щоб визначити, чи містять вони докази стародавнього мікробного життя.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA Perseverance вперше записав звук пилового диявола на Марсі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті
Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі