Perseverance прокладає «туристичні маршрути» по Марсу з місцевими «автостопниками»

Марсохід NASA Perseverance перетворюється на «туристичний автобус» для марсіанських каменів. У березні 2022 року ровер підхопив камінь у ліве переднє колесо. Він усе ще лишається на місці. Але, здається, у марсохода тепер є новий друг — більший шматок скелі, який потрапив у праве переднє колесо.

Наприкінці лютого марсохід Perseverance підібрав «автостопом» камінець
Наприкінці лютого марсохід Perseverance підібрав «автостопом» камінець. Фото: NASA, JPL-Caltech

Астрофотограф Симеон Шмаус помітив новий камінь наприкінці лютого й опублікував у Twitter мозаїчне зображення обох каменів у передніх колесах. Їх зазнімкували ліва та права камери HazCams Perseverance, призначені для уникнення небезпек, тому вони встановлені так низько.

HazCams допомагають стежити за місцевістю, яку долає марсохід, а також за станом коліс. Як виявилося, ці камери ефективні для спостереження за «скелястими автостопниками». Новий «безбілетний пасажир» уперше з’явився на необробленому зображенні, надісланому ровером 27 лютого. 1 березня камера змогла побачити скелю зблизька, хоча фото дуже затінене.

Старший камінь у колесі подорожував із марсоходом багато кілометрів, ставши свідком збору зразків і створення першого складу на іншій планеті. Однією з головних цілей місії Perseverance є допомогти нам зрозуміти, чи було колись на Марсі мікробне життя. Ключовою частиною цих зусиль є доставлення колекції зразків на Землю для більш детального вивчення за допомогою майбутньої місії Mars Sample Return.

Новий камінь у колесі Perseverance може згодом випасти під час мандрівки кратером Єзеро. NASA не хвилюється з приводу першого шматка скелі, заявивши, що він не становить небезпеки для ровера. Тому другий камінець теж не надто непокоїть інженерів агентства.

Як відомо, Марс — скелясте місце, про що свідчать пошарпані колеса марсохода Curiosity. NASA переробила конструкцію алюмінієвих коліс, щоб вони витримали подорож по негостинному ландшафту.

Раніше ми повідомляли про те, що Curiosity та Perseverance не здатні виявити життя на Марсі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine