Perseverance у цікавих цифрах за два роки на Марсі

18 лютого ровер Perseverance відзначає другу річницю з моменту спуску на поверхню Марса 2021 року. За неймовірним процесом подорожі стежили в усьому світі. Спуск на поверхню Червоної планети особливо запам’ятався завдяки захопливому відео, знятому з марсохода. Посадка відбулась у кратері Єзеро, де одразу розпочалась експедиція зі збору зразків гірських порід, які могли б допомогти відповісти на питання, чи було колись стародавнє мікробне життя на Марсі.

Perseverance
Це зображення дна кратера Єзеро було зроблене одним із пристроїв Navcam на борту марсохода NASA Perseverance 5 лютого 2023 року, на 698-й марсіанський день (сол) місії. Фото: NASA/JPL-Caltech

JPL і NASA зібрали чудову дворічну анімацію зображень із передньої лівої камери запобігання небезпеки марсохода, щоб відсвяткувати річницю приземлення Perseverance. Під час покадрової зйомки можна побачити різні камені, які вивчав марсохід за допомогою роботизованої руки та датчиків.

За два роки перебування в непривітних умовах Марса Perseverance подолав майже 15 км, а також зібрав і сховав 18 контейнерів зі зразками каменів, реголіту та навіть марсіанської атмосфери, які пізніше будуть зібрані та доставлені на Землю під час майбутньої місії Mars Sample Return.

Також Perseverance розгорнув гелікоптер Ingenuity, створив кисень із вуглекислого газу в атмосфері, вперше записав звуки Марса, катаючись уздовж дна кратера Єзеро, пройшов до місця стародавньої дельти річки та зробив кілька приголомшливих зображень.

Цікаві цифри

Щоб відсвяткувати віху в дослідженні Марса, NASA поділилася цікавими цифрами з експедиції Perseverance:

 • Відібрано та запечатано 18 зразків порід;
 • Розгорнуто сховище з 10 контейнерів для зразків;
 • Зроблено 230 554 лазерних пострілів науковим інструментом SuperCam;
 • Виконано 676 828 зондувань георадаром RIMFAX (Radar Imager for Mars’ Subsurface Experiment) для вивчення підземних шарів гірських порід;
 • Записано 662 аудіозаписів Марса мікрофоном SuperCam;
 • Записано 15 769 годин даних про погоду на Марсі приладом MEDA (Mars Environmental Dynamics Analyzer);
 • Створено 4 337 010 лазерних міток інструментом SHERLOC;
 • Зроблено 33 спектроскопічних спостережень інструментом SHERLOC;
 • 64 рази роботизована рука була повністю прибрана та розгорнута;
 • 48 разів була проведена заміна свердла на дрилі для збору зразків гірських порід;
 • 166 000 зображень зроблено сімома науковими та дев’ятьма інженерними камерами на борту Perseverance.

«За кожною цифрою стоїть багато думок і зусиль дуже талановитої групи команди Perseverance. Ми пройшли цей довгий шлях разом, і продовжимо експедицію, щоб робити цікаві відкриття та дізнаватися більше про Марс», — сказав Арт Томпсон, керівник проєкту Perseverance у JPL.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance відсвяткував свій перший марсіанський день народження.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine