Perseverance святкує свій перший марсіанський день народження

Марсохід Perseverance, який зараз досліджує Червону планету, нещодавно відсвяткував ювілей — перший марсіанський рік після посадки. Ровер здійснив посадку в районі кратера Єзеро в лютому 2021 року, але за земним часом це відбулося майже два роки тому. Оскільки Марс обертається далі від Сонця, ніж Земля, його рік довший та складає 687 земних днів. Тому 6 січня Perseverance відсвяткував свій перший марсіанський рік на планеті.

Марсохід Perseverance
Марсохід Perseverance. Зображення: NASA

Кінець першого марсіанського року Perseverance також означає завершення його основної місії. Ровер був створений для роботи мінімум один марсіанський рік. Але він справно працює, тому негайно розпочав розширену місію, під час якої продовжить досліджувати кратер у пошуках доказів стародавнього життя та збирати зразки марсіанської породи й реголіту для відправлення на Землю.

Розширена місія Perseverance

Для того, щоб у майбутньому проби були доставлені на нашу планету, Perseverance робить резервну схованку зразків на випадок, якщо з марсоходом щось трапиться. Титанові капсули з цінним для науки марсіанським матеріалом надійно «сховані» на поверхні Червоної планети так, щоб літальні апарати змогли їх знайти та забрати в межах місії Mars Sample Return.

Після завершення створення схованки у регіоні Three Forks Perseverance спробує дістатись дельти висохлої річки. Марсоходу потрібно буде піднятися крутою набережною та досягти вершини дельти, щоб почати дослідження наступного місяця. Робота на території триватиме вісім місяців.

«Мільярди років тому бурхлива річка змивала каміння від стін кратера Єзеро. Ми збираємося досліджувати ці стародавні річкові відкладення та отримати зразки з валунів та скель», — сказала Кеті Стек Морган з JPL, учасниця проєкту Perseverance.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance на Марсі виробив рекордну кількість кисню.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine