Ingenuity здійснив «стрибок» на 178 м під час 40-го польоту

Крихітний гелікоптер NASA Ingenuity тепер має за плечима цілих 40 позаземних польотів. 1,8-кілограмовий Ingenuity в четвер, 19 січня, здійнявся у повітря і пролетів за 92 секунди 178 метров. У результаті короткого перельоту Ingenuity перемістився з умовної точки Airfield Z до Airfield Beta. Під час польоту гелікоптер «перестрибнув» кілька піщаних дюн. Зі звітом про виконання місії можна ознайомитись на офіційному сайті.

Гелікоптер NASA Ingenuity
Гелікоптер NASA Ingenuity

Технологічний демонстратор

Ingenuity — це технологічний демонстратор, покликаний показати, що дослідження Марса з повітря можливі, попри на тонку та розріджену атмосферу планети. Основна місія гелікоптера охоплювала лише п’ять польотів, але потім він перейшов до розширеної місії, під час якої розвивав свої льотні можливості та виступав у ролі розвідника Perseverance. Повітряні спостереження з гвинтокрила допомагають команді марсохода ідентифікувати потенційно цікаві наукові цілі та вибирати найкращі маршрути через нерівні ландшафти у кратері.

Ознаки життя на Марсі

Ingenuity здійснив посадку в лютому 2021 року разом із марсоходом NASA Perseverance Mars усередині кратера Єзеро завширшки 45 км. Вчені вважають, що мільярди років тому на його місці було велике озеро та дельта річки.

NASA Ingenuity
Гелікоптер NASA Ingenuity зробив це зображення за допомогою навігаційної камери 19 січня 2023 року під час свого 40-го польоту на Червоній планеті. Зображення: NASA/JPL-Caltech

Perseverance наразі шукає ознаки минулого марсіанського життя в цьому районі та збирає десятки зразків, які будуть повернуті на Землю вже у 2033 році в межах спільної кампанії NASA та Європейського космічного агентства під назвою Mars Sample Return. План передбачає, що Perseverance доставить ці зразки на оснащений ракетою посадковий модуль NASA, який поверне цінний матеріал на Землю.

Упродовж останніх кількох тижнів Perseverance складав титанові контейнери зі зразками у своєрідне сховище на поверхні кратера. Сховище є резервним варіантом на випадок, якщо щось трапиться з марсоходом та його зразки будуть втрачені. У цьому сценарії зразки з резервного сховища заберуть два невеликих, схожих на Ingenuity гелікоптери.

Раніше ми повідомляли про те, як Ingenuity здійснив найкоротший політ за увесь час.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine