Гелікоптер Ingenuity подолав 140 м під час 39-го польоту

Гелікоптер NASA Ingenuity перебував на Марсі майже два роки, і цей високотехнологічний літальний апарат все ще в достатньо гарній формі та регулярно підіймається у повітря, встановлюючи нові рекорди.

Ingenuity
Гелікоптер NASA Ingenuity. Фото: NASA

Лабораторія реактивного руху (JPL), яка керує місією дуету Perseverance та Ingenuity, поділилася новою інформацією про черговий успішний політ хороброго гелікоптера. 11 січня відбувся другий політ у 2023 році та 39-й за загальним рахунком. Ingenuity протримався у повітрі майже 79 секунд. За цей час він пролетів на відстань 140,25 м та досяг висоти 10 м, перш ніж повернутися до місця запуску.

Цього разу Ingenuity не побив жодних рекордів та не виконував конкретних завдань. Але він підтвердив операторам JPL, що все ще перебуває у чудовому робочому стані та готовий до наступних місій з навігаційної допомоги марсоходу Perseverance.

Успішний марсіанський дует Ingenuity та Perseverance

Ingenuity та Perseverance прибули на Марс у лютому 2021 року. Через два місяці гелікоптер став першим літальним апаратом важчим за повітря, який здійснив керований політ на іншій планеті, окрім Землі.

Його найдовший час у повітрі становить 169,5 с, досягнутий під час 12-го польоту в серпні 2021 року. Найдовша відстань, яку він подолав, була досягнута у квітні 2022 року — неймовірні 708,9 м. Він також досяг максимальної швидкості 19,8 км/год та піднявся на висоту 14 м під час своїх численних подорожей.

Неймовірне досягнення

Ingenuity спочатку був відправлений на Марс, щоб перевірити життєздатність такого апарата в атмосфері, яка набагато розрідженіша, ніж земна. Тому гелікоптеру було важче досягти підйомної сили. Але після першого польоту виявилось, що це цілком можливо. Після перших польотів основна місія літального апарата завершилась та перейшла у розширену — допомагати марсоходу Perseverance долати перешкоди та розвідувати місцевість навколо.

Зараз NASA розглядає можливість створення більш вдосконаленої версії Ingenuity, яку можна було б використовувати у межах місії Mars Sample Return, яка спробує повернути цінні зразки марсіанського пилу та ґрунту на Землю на початку 2030-х років.

Раніше ми пропонували знайти на світлині марсіанський гелікоптер.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів
Інженери пропонують дешевий апарат для розвідки планет
BepiColombo вперше побачив Меркурій в новому світлі
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт