Ingeniuty вивантажено на марсіанську поверхню

3 квітня ровер Perseverance здійснив успішне вивантаження на марсіанську поверхню дрона-вертольота Ingeniuty. Він має стати першим апаратом, який здійснить керований політ в атмосфері Червоної планети.

Вивантаження ровера Ingeniuty. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Під час подорожі до Марса Ingeniuty був прикріплений до днища Perseverance. Після вдалої посадки ровер скинув захисну кришку і попрямував до ділянки місцевості з плоским рельєфом, обраним фахівцями місії як аеродром. Досягнувши його, марсохід опустив дрон на поверхню, після чого попрямував до точки спостереження за спробою зльоту.

Зараз Ingeniuty здійснює підзарядку акумуляторів, а вчені аналізують його телеметрію. Найбільше їх хвилює питання, як електроніка апарату впорається з умовами марсіанської ночі. Судячи з наявної інформації, поки що з цим жодних проблем не виникло.

Ровер Ingeniuty на марсіанській поверхні. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Перший політ Ingeniuty заплановано на 11 квітня. Дрон повинен піднятися на висоту 3 м, зависнути в цьому положенні на 30 секунд, після чого опуститися на поверхню. У разі успіху за цим випробуванням будуть нові, більш тривалі польоти на велику висоту.