Perseverance зазнімкував сховище марсіанських зразків

Група супроводу місії Perseverance опублікувала панораму. На ній зображена ділянка поверхні, використана як місце для розміщення сховища зразків марсіанського ґрунту.

Створення сховища марсіанських зразків

Ровер Perseverance оснащений 43 титановими трубками, призначеними для зберігання зразків марсіанського ґрунту та атмосфери. Їх планується доставити на Землю в межах спільної американсько-європейської місії MSR (Mars Sample Return), реалізація якої має розпочатися наприкінці поточного десятиліття.

Десять капсул зі зразками марсіанського ґрунту, вивантажених ровером Perseverance. Джерело: NASA/JPL-Caltech/MSSS

Основний план полягає в тому, що після висадки MSR, Perseverance під’їде до зворотного модуля і перевантажить на нього капсули зі зразками. Але що, якщо на момент прибуття місії, ровер втратить здатність пересуватися? Для цього NASA розробила резервний план, який передбачає створення сховищ зразків марсіанського ґрунту.

У період із грудня 2022 року по січень 2023 року Perseverance вивантажив десять капсул зі зразками ґрунту. Вони були розміщені зигзагоподібним візерунком з відстанню 5 —15 метрів один від одного на ділянці поверхні під назвою Three Forks. Після скидання кожна капсула знімкувалася, а її положення було занесено на карту. Надалі вони будуть підібрані та доставлені на зворотний модуль MSR двома невеликими дронами.

Сховище марсіанських зразків

Опублікована NASA панорама демонструє ділянку Three Forks. Вона складена з 368 знімків, зроблених 31 січня 2023 року за допомогою камери Mastcam-Z — тобто вже після того, як Perseverance завершив розвантаження капсул.

Кольори зображення відкалібровані таким чином, щоб відповідати тому, що побачило б людське око. Також була опублікована анотована версія панорами, на якій відмічені місця розміщення капсул.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine