Космонавти на МКС зустрілись зі смертоносною «бульбашкою»

Аварія на Міжнародній космічній станції (МКС) поставила під загрозу вихід у відкритий космос двох російських космонавтів. Причиною стала бульбашка аміаку, яка витекла з радіатора охолодження у російському модулі «Наука».

Космонавти Олег Кононенко та Микола Чуб встановлюють синтетичну радіолокаційну систему зв'язку під час виходу у відкритий космос, який тривав 7 годин 41 хвилину
Космонавти Олег Кононенко та Микола Чуб встановлюють синтетичну радіолокаційну систему зв’язку під час виходу у відкритий космос, який тривав 7 годин 41 хвилину. Зображення: NASA TV

Вихід у відкритий космос Олега Кононенка і Миколи Чуба був відбувся 25 жовтня. Протягом майже восьми годин вони виконували низку завдань, включаючи перевірку витоку на резервному радіаторі, розташованому на російському модулі. Під час перевірки вони помітили, що охолоджувальна рідина почала витікати з резервного радіатора, що призвело до негайного припинення роботи та покидання зони витоку через побоювання за безпеку космонавтів.

NASA провела ретельну перевірку скафандрів та інструментів космонавтів, щоб переконатися, що охолоджувальна рідина не потрапила на їхнє екіпірування. Після цього космонавти повернулися в приміщення МКС через шлюз «Поіск», де продовжили виконувати процедури для мінімізації можливих ризиків.

Фахівці NASA пояснили, що після виходу у відкритий космос космонавти зазвичай очищують свої скафандри та інструменти для видалення будь-яких слідів забруднювальних речовин. Ця процедура здійснюється для запобігання можливого потрапляння забруднень у середовище космічної станції, й у цьому випадку це сталося після витоку охолоджувальної рідини. Нагадаємо, що аміак — токсична речовина, яка може поставити під загрозу життя екіпажу космічного форпосту.

Ненадійне російське обладнання

Радіатор, з якого витікала рідина, був доставлений на МКС у 2010 році та встановлений на модуль «Наука» під час виходу у відкритий космос у квітні 2023 року. Сам модуль «Наука» був приєднаний до МКС у липні 2021-го.

Важливо зазначити, що це не перший випадок витоку з російського обладнання, прикріпленого до МКС. У грудні 2022 року на космічному кораблі «Союз» знайшли дірку. «Роскосмос» заявив, що це було наслідком зіткнення мікрометеорита з кораблем. Потім у лютому того ж року на російському вантажному кораблі «Прогрес МС-21» витік увесь теплоносій. Космічна агенція країни-агресорки пояснила це зовнішнім впливом. Але вже після третього схожого випадку експерти взагалі поставили під сумнів цілісність усього російського обладнання.

На разі NASA стверджує, що всередині МКС ситуація під контролем. Однак виходи у відкритий космос були відтерміновані. Хоча астронавти NASA все ще готуються до свого наступного виходу.

Раніше ми повідомляли про те, як росія збирається атакувати Україну ракетою «Союз».

За матеріалами gizmodo.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine