Росія збирається атакувати Україну ракетою «Союз»

За інформацією німецького видання BILD, низка російських чиновників та функціонерів обговорює план використання ракети «Союз» для масштабного теракту в одному з міст України. Зазвичай вона використовується для запуску на орбіту космічних кораблів, однак терористи планують завантажити її кількома тоннами вибухівки.

Рогозін показує свій маленький «Союз»
Рогозін показує свій маленький «Союз». Джерело: tengrinews.kz

Російський «Союз» як знаряддя тероризму

Німецьке видання BILD оголосило, що у їхнє розпорядження потрапив аудіозапис низки телефонних розмов колишнього голови «Роскосмосу» Дмітрія Рогозіна з чиновниками та інженерами, де йдеться про можливість застосування ракети «Союз» для завдання удару по одному з великих українських міст.

Перша розмова, яка потрапила у запис, відбувається між Рогозіним та керівником дочірнього підприємства «Роскосмосу» «Ракетно-космічний центр «Прогрес» Дмітрієм Барановим. Ця організація займається виробництвом ракет для виведення на орбіту пілотованих та транспортних кораблів.

У розмові вони обговорюють можливість використання ракети «Союз» для скидання кількох тонн вибухівки на одне з українських міст. Зокрема, для цього планується використати не космодром «Восточний» на кордоні з Китаєм, а Плесецьк в Архангельській області.

У цьому випадку, як Рогозіна запевняє Баранов, на ній можна розмістити не 6,5, а цілих 9 тонн вибухівки, з урахуванням того, що максимального завантаження здійснювати не будуть із міркувань безпеки.

«Союз» — погана зброя

На космодромі «Плесецьк» справді є комплекс, розрахований на здійснення запусків найновіших модифікацій «Союзу». І, як пояснює Баранов Рогозіну, жодних проблем із тим, аби в польоті розвернути 50-метрову ракету, куди потрібно, немає.

Однак проблему він бачить в іншому: мова про входження бойової частини в атмосферу на надзвуковій швидкості. А жодна російська бомба зі звичайною вибухівкою на таке не розрахована. Тротил всередині від високих температур просто починає розкладатися.

Отже, якщо завантажити «Союз» бомбами ФАБ-500, то в кращому випадку сила вибуху їх буде значно меншою, ніж якби їх просто скидали з літака. Розв’язання цієї проблеми Рогозін хоче знайти, запитавши Юрія Соломонова, фахівця з ракетної техніки, який у 1990-х керував розробками ракети «Тополь-М».

Строки, точність та ймовірність провалу

Інша проблема, яку на плівках обговорюють Рогозін та Баранов, — безпека для росії та Білорусі. Зокрема, їх дуже цікавить ширина можливої смуги падіння ракети внаслідок аварії та ймовірність того, що вона станеться.

Крім того, їх дуже непокоїть той факт, що точність ураження цілі буде надзвичайно низькою. Похибка складатиме 50–100 км. Особливо ретельно Рогозін розпитує Баранова про те, за який час можна підготувати такий удар.

Баранов відповідає, що на розрахунок траєкторії ракети зазвичай іде 6–9 місяців, але вони навчилися виконувати його за місяць — два. Тож верхня межа строків насправді складає 6 місяців.

Доповідь путіну

Цікаво, що з розмови випливає, що путін про цю ініціативу нічого не знає. Баранов та Рогозін у розмові взагалі не називають його на ім’я, але говорять «начальник», «верховний» чи «великий та жахливий». Проте схоже, що увесь цей план від самого початку є ініціативою колишнього керівника «Роскосмосу».

Рогозін офіційно вже понад рік до російської космічної програми жодного відношення не має, і взагалі, як повідомляють, перебуває в опалі. Не останню роль у цьому зіграли його численні витівки під час керування «Роскосмосом»: погрози вийти з проєкту МКС, заяви, що він стежить за NATO і спроби вкрасти німецький телескоп.

Однак Баранов все ще лишається до нього лояльним, і схоже, що не тільки він. У наступній розмові Рогозін розповідає Баранову, що говорив із головою адміністрації путіна Антоном Вайно, а той передав цю звістку самому російському президенту і готовий у понеділок надати йому офіційний документ із планом терористичної атаки.

За інформацією BILD, путін отримав план атаки України «Союзом» ще 16 січня 2023 року. Проте що він думає з цього приводу, так і лишилося невідомим. Рогозін же на початку вересня отримав офіційну посаду. Тож ймовірно, що путін ним цілком задоволений.

За матеріалами www.bild.de.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь:  https://t.me/ustmagazine