На заміну продірявленому «Союзу» на МКС прилетів рятувальний космічний корабель

Космічний корабель «Союз МС-23» із росії пристикувався до МКС, щоб забрати астронавтів назад на Землю та замінити аварійний «Союз МС-22». Минулого року на «Союзі МС-22» стався витік теплообмінника внаслідок раптово утвореної діри в корпусі капсули. Через несправність троє членів екіпажу, Френк Рубіо з NASA, Сергій Прокоп’єв і Дмитро Петелін з «Роскосмосу», залишились у «полоні» на МКС. Але тепер вони повернуться на Землю на рятувальному кораблі.

Союз
Стикування космічного корабля «Союз» із МКС. Фото: Universetoday.com

Очікується, що пошкоджений «Союз МС-22» відстикується від станції наприкінці березня і спробує здійснити посадку без екіпажу, щоб «Роскосмос» міг проаналізувати, чи зможе космічний корабель без теплообмінника пережити повторний вхід в атмосферу.

Порожній «Союз МС-23» пристикувався до російського модуля «Поіск» 25 лютого після старту 23 лютого з космодрому Байконур у Казахстані. Представники «Роскосмосу» заявили, що вони знайшли причину витоку: невеликий отвір, який утворився від удару мікрометеорита по корпусу. Плани щодо запуску нового «Союзу» були поставлені під сумнів, коли 11 лютого на російському вантажному кораблі «Прогрес» стався аналогічний витік охолоджувальної рідини, але поки що з новим космічним кораблем інцидентів не траплялось.

Новий «Союз» прибув лише за півтора дня до того, як NASA сумісно зі SpaceX планує запустити на орбітальний форпост місію Crew-6. Запуск цієї місії запланований у ніч з понеділка на вівторок 28 лютого. До складу екіпажу Crew-6 входять чотири астронавти: Стівен Боуен і Уоррен Хобург із NASA, астронавт з Об’єднаних Арабських Еміратів Султан Алнеяді та космонавт «Роскосмосу» Андрій Федяєв. Астронавти Crew-5, які зараз перебувають на борту МКС, повернуться додому після п’ятимісячного перебування на борту капсули SpaceX Crew Dragon невдовзі після прибуття Crew-6.

Раніше ми повідомляли про те, що SpaceX вдосконалить Crew Dragon після інциденту з «Союзом».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine