Екіпаж Crew-5 зустрівся з астронавтами на МКС: відео

Міжнародна космічна станція (МКС) прийняла чотирьох нових астронавтів місії Crew-5. Подорожуючи всередині космічного корабля SpaceX Crew Dragon, який стартував із Космічного центру Кеннеді у Флориді в середу, астронавти SpaceX Crew-5 — Ніколь Манн і Джош Кассада з NASA, Коіті Ваката з Японського агентства аерокосмічних досліджень (JAXA) та Анна Кікіна з «Роскосмосу» — успішно пристикувалися до МКС через 29 годин.

Після з’єднання з МКС на висоті 400 км над Землею чотири астронавти увійшли на орбітальний пост, де їх зустрів повний екіпаж МКС, щоб офіційно привітати новоприбулих. Першою через люк вийшла сяюча Ніколь Манн, яка стала першою індіанкою у космосі. Для Манна, Кассади та Кікіної це перша космічна подорож, тоді як Ваката наразі виконує свою п’яту орбітальну місію — рекорд для японського астронавта. Через годину весь екіпаж МКС зібрався, щоб офіційно привітати новоприбулих.

Космічна «рукавичка»

Прибуття Crew-5 збільшує кількість астронавтів на МКС до 11. Це приблизно на п’ять більше, ніж зазвичай там залишаються. Але МКС наразі здатна вмістити стільки людей без проблем. Через тиждень космічний форпост спорожніє на чотири людини, коли астронавти місії Crew-4 Келл Ліндгрен, Боб Гайнс, Джессіка Воткінс і Саманта Крістофоретті повернуться на Землю після шестимісячного перебування. На борту залишаться астронавт NASA Френк Рубіо та космонавти «Роскосмосу» Сергій Прокоп’єв і Дмитро Петелін, які прибули разом у вересні 2022 року.

Члени екіпажу NASA SpaceX Crew-4
Члени екіпажу NASA SpaceX Crew-4 Джессіка Воткінс, Келл Ліндгрен, Боб Гайнс (NASA) та Саманта Крістофоретті (ESA) на борту МКС. Авторство: NASA
Старт місії ракети SpaceX Falcon 9 місії Crew-5
Старт ракети SpaceX Falcon 9 місії Crew-5 з довгою експозицією, тому вогонь із сопла схожий на  довгий промінь. Знімок: NASA

Crew-5 проведе наступні чотири місяці в роботі над понад 200 науковими експериментами та демонстраціями технологій в умовах мікрогравітації, а також здійснить заплановані виходи у відкритий космос. Важливою частиною цієї місії стануть регулярні інтерв’ю ЗМІ та спілкування зі студентами на Землі. Астронавтам також потрібно буде підтримувати фізичну форму під час перебування в космосі за допомогою суворого режиму фізичних вправ. Екіпаж матиме достатньо вільного часу для споглядання за нашою дивовижною планетою.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA замовила три Crew Dragon у SpaceX.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine