Капсула Crew Dragon зістикувалася з Міжнародною космічною станцією

Капсула SpaceX Crew Dragon із багатонаціональним екіпажем астронавтів з’єдналася з Міжнародною космічною станцією в четвер, 6 жовтня, після 29-годинного польоту. Місія під назвою Crew-5 є спільною операцією NASA, SpaceX та партнерів зі всього світу, включаючи (вперше) росію, попри зростання міжнародної напруженості навколо вторгнення рф в Україну.

Старт SpaceX Falcon 9 із екіпажем Crew-5
Старт SpaceX Falcon 9 з екіпажем Crew-5. Фото: SpaceX

Місія стартувала з Космічного центру Кеннеді у Флориді о 18:00 за київським часом у середу, 5 жовтня. Потім капсула Crew Dragon витратила понад добу на повільний та методичний підйом до МКС. Коли вона наблизилась до станції, повністю автономний космічний корабель використав свої невеликі бортові двигуни для орієнтації та плавного стикування.  

Екіпаж Crew-5 складають: астронавти Ніколь Манн і Джош Кассада з NASA, астронавт Коіті Ваката з Японського агентства аерокосмічних досліджень та космонавтка Анна Кікіна з російського космічного агентства «Роскосмос». Космічний політ знаменує собою історичний момент, оскільки Манн стала першою жінкою з індіанським корінням, яка побувала в космосі. Вона також є командиром, що робить її першою жінкою, яка взяла на себе таку роль у місії SpaceX. 

5-місячна місія на МКС 

Участь Кікіної в цьому польоті є частиною угоди про спільне використання польотів, підписане NASA та «Роскосмосом» у липні. Попри те, що геополітична напруженість між Сполученими Штатами та росією досягла апогею через ескалацію війни в Україні, NASA неодноразово заявляла, що її партнерство з «Роскосмосом» щодо МКС є життєво важливим для продовження роботи Міжнародної космічної станції та цінних наукових досліджень, які проводяться на борту. 

SpaceX Crew Dragon стикується із МКС
SpaceX Crew Dragon стикується з МКС. Фото: NASA

Астронавти Crew-5 пробудуть на орбіті майже п’ять місяців. Очікується, що вони вийдуть у відкритий космос для ремонтних робіт, а також проведуть понад 200 наукових експериментів, які включатимуть дослідження з друку людських органів у космосі, вивчення паливних систем для майбутніх місячних місій та краще розуміння серцевих захворювань. 

Екіпаж Crew-5
Екіпаж Crew-5: Ніколь Манн і Джош Кассада з NASA, астронавт Коіті Ваката з Японського агентства аерокосмічних досліджень та космонавтка Анна Кікіна з російського космічного агентства «Роскосмос»

Це вже шоста місія з екіпажем, яку приватна компанія SpaceX, очолювана скандальним технологічним мільярдером Ілоном Маском, виконує від імені NASA. Програма заснована на угоді на суму 2,6 млрд доларів, яку NASA і SpaceX підписали майже 10 років тому в межах зусиль аерокосмічної адміністрації передати всі транспортні перевезення до/з МКС приватному сектору, щоб NASA могла зосередитися на дослідженні більш глибокої Сонячної системи. 

Раніше ми повідомляли про те, як астронавтка місії Crew-5 Саманта Кристофоретті зробила прощальний знімок на МКС

За матеріалами CNET 

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t. me/ustmagazine