Росіяни плюнули в Ілона Маска: розкрита справжня причина створення SpaceX

Колишня перша заступниця адміністратора NASA Лорі Гарвер у своїх мемуарах зізналася в неприємному інциденті, що стався в росії з Ілоном Маском і згодом мотивував найбагатшу людину планети створити SpaceX. Це сталося після того, як російський інженер буквально плюнув на Маска.

Ілон Маск
Образливий вчинок росіянина змотивував Ілона Маска побудувати власну компанію SpaceX. Фото: Unsplash

У мемуарах під назвою «Втеча з гравітації: мої пошуки трансформації NASA та запуску нової космічної ери» Лорі згадує, що змусило Ілона Маска надихнутися ідеєю створення SpaceX і як він шукав способи для реалізації свого проєкту. У 2001 році Маск відвідав росію, де зіткнувся з відвертим нахабством та образливим вчинком одного російського інженера — майбутньому мільярдеру буквально плюнули на черевики.

Гарвер згадує, що плювок на черевики глибоко образив Маска. Повертаючись додому, він твердо вирішив, що створить власну космічну компанію, яка, зрештою, стане конкурентом «Роскосмосу». Ексглава NASA описала цей інцидент метафорою: «Якщо в Олени Троянської був вираз обличчя, яке запускало тисячу кораблів, то випадок із плювком у Маска запустив тисячу космічних кораблів».

Свідок неприємного інциденту

Звичайно, спочатку можна подумати, що цей неприємний випадок є вигадкою Лорі Гарвер. Але цю історію також підтвердив співзасновник SpaceX Джим Кантрелл. Йому досі неприємно згадувати ту поїздку до росії. За словами Кантрелла, росіяни дуже погано поводилися з майбутнім мільярдером.

«Маск приїхав, щоб домовитись про купівлю російських ракет для свого майбутнього проєкту. Однак провідний конструктор російського національного космічного агентства був дуже роздратований, у результаті просто втомився слухати й буквально плюнув на наші черевики», — згадує Джим Кантрелл.

Невдоволення викликало те, що Маск та росіяни не змогли домовитися про ціну на ракети. У книзі згадується, що дорогою додому Маск вирішив, що йому не потрібно буде купувати ракети, якщо він просто зробить свою власну. Через 12 місяців після інциденту була створена SpaceX з твердим наміром розгорнути виробництво унікальних ракет у США, щоб розірвати залежність NASA від ракет російського виробництва.

Нагадаємо, що раніше SpaceX здійснила неймовірний подвиг у космічній індустрії.

За матеріалами Tweak Town

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine