Джо Байден побажав Ілону Маску великого успіху в польоті на Місяць

Під час пресконференції у Білому домі президента США Джо Байдена запитали про його ставлення до Ілона Маска та його вплив на економіку країни. Питання було пов’язане з нещодавнім звітом про те, що Tesla припиняє наймання робітників і скоротить штат на 10% через дуже погане передчуття Маска щодо економіки. Президент Джо Байден прокоментував так: «Бажаю величезного успіху в його подорожі на Місяць».

SpaceX
Художнє зображення космічного корабля SpaceX на Місяці, оздоблене логотипом NASA. Зображення: NASA

Кумедно, але є одна маленька деталь. Технічно значна частина фінансування SpaceX щодо повернення людей на Місяць надходить від адміністрації Байдена. Місія SpaceX до супутника Землі є ключовою частиною місії NASA Artemis — ініціативи аерокосмічної адміністрації з відправлення першої жінки та афроамериканця на поверхню Місяця. Artemis раніше була дітищем адміністрації Дональда Трампа — це одна з небагатьох програм, яка пережила перехід влади.

У 2021 році при Байдені NASA обрала SpaceX для розробки ракети нового покоління під назвою Starship як місячний посадковий модуль для Artemis. Агенція виділила компанії додаткові 2,9 млрд доларів на адаптацію Starship щодо доставлення людей на місячну поверхню і назад. Перша місія з посадки на поверхню Місяця запланована на 2025 рік.

Тож адміністрація Байдена, безперечно, сподівається, що SpaceX пощастить із польотом на Місяць. Маск теж не затримався з простою та лаконічною відповіддю: «Дякую, містере президенте».

Нагадаємо, що раніше NASA підтримала створення другого місячного лендера для програми Artemis.

За матеріалами The Verge

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine