Ілон Маск не поспішає випускати акції Starlink на ринок

Виокремлення Starlink в окрему компанію з випуском акцій не буде. Попри численні обіцянки, зроблені у минулі роки, до 2025-го цього точно не станеться. Супутниковий зв’язок діє вже у 32 країнах, але цьому проєкту все ще бракує стабільності.

Елон Маск не збирається випускати акції Старлінк на ринок
Ілон Маск не збирається випускати акції Starlink на ринок. Джерело: Мediaproxy.salon.com

Акції Starlink відклали на майбутнє

Створення повністю незалежного від SpaceX супутникового оператора Starlink і випуск його акцій на ринок відкладається принаймні до 2025 року. Про це заявив власник компанії Ілон Маск. За його словами, цей відповідальний крок можна буде здійснити у більш стабільній ситуації, ніж зараз.

Розмови про можливий випуск акцій оператора супутникового інтернету точаться вже давно. Ще 2019 року телекомпанія CNBC отримувала з офісу Маска повідомлення, що це може статися за 2—3 роки. Однак уже 2020-го мільярдер заявив, що поки що побоюється банкрутства, яке часто відбувається з супутниковими операторами.

У лютому 2021-го він опублікував два твіти, зміст яких зводиться до позитивного бачення фінансового майбутнього Starlink і до того, що акції на ринок будуть випущені «колись». Тим часом компанія продовжила збирати мільярди доларів.

Майбутнє Starlink лишається туманним

Ситуація зі Starlink справді лишається непевною. З одного боку, цієї весни ціна термінала у США зросла з 499 до 549 доларів, а обслуговування — з 99 до 110 доларів. З іншого — 2600 супутників, уже розгорнутих на орбіті, дозволяють запропонувати свої послуги сотням мільйонів людей по всьому світу.

Війна в Україні взагалі дозволила компанії показати все, на що вона здатна. Тут завдяки супутниковим тарілкам Маска десятки тисяч людей, яких росія збиралася утопити у своїй пропаганді, змогли отримати доступ до вільної інформації. А у військовій справі Starlink навіть здійснив невеличкий переворот.

Загалом зараз у світі нараховується приблизно 500 тисяч користувачів із 32 країн. Щоправда, ті з них, що живуть не в зоні військового конфлікту, не завжди схвально відгукуються про ціну та якість послуг. Чи буде проєкт дійсно прибутковим, покаже час.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine