Україна — світовий лідер із завантаження додатків для використання Starlink

За останній місяць додатки для користування Starlink з телефону чи комп’ютера в Україні встановили 215 тисяч разів. Це 58 відсотків від загальносвітової кількості завантажень. Але застосування нового типу зв’язку у прифронтовій зоні все ще слабке.

Україна стала лідером з використання Starlink
Україна стала лідером з використання Starlink. Джерело: www.gearrice.com

Використання Starlink в Україні поширюється, як цунамі

26 лютого, коли Ілон Маск відкрив для України систему супутникового зв’язку Starlink, в нашій країні не було жодного користувача її терміналів. Нині ж їх нараховуються сотні тисяч. За даними компанії Apptopia, тільки за останній місяць в Україні додатки, які застосовуються для під’єднання мобільних телефонів та комп’ютерів до терміналів, завантажили 215 тисяч разів.

Це становить 58 відсотків від загальної кількості завантажень цих додатків у світі за місяць. Якщо ж дивитися статистику від початку війни, то цифри ще разючіші. З понад 650 тис. завантажень додатків на Україну припадає майже 400 тис. Це робить нашу державу одним із найбільших користувачів нового сервісу.

Зв'язок Starlink
Якість зв’язку Starlink в Україні. Джерело: Mike Puchol

Найбільше термінали Starlink використовують у лікарнях. За словами міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, тримати зв’язок із багатьма лікарнями вдається виключно завдяки застосуванню супутникової мережі.

Покриття на сході України все ще слабке

Небувало активне впровадження Starlink в Україні є відповіддю на спроби росії повністю зруйнувати в нашій країні зв’язок. Війська агресора намагалися глушити сигнали супутникових операторів та наземних ретрансляторів, хакнути мережі, пошкоджували обладнання дротових мереж і навіть бомбардували телевежі у Києві та Харкові.

Кількість скавань додатків для роботи зі Starlink
Кількість завантажувань додатків для роботи зі Starlink. Джерело: Apptopia

У поєднанні з масштабною кампанією з дезінформації, яка проводилася на захоплених територіях, це могло зробити десятки тисяч людей жертвами російської пропаганди. Зараз Україна відіграє роль випробувального майданчика для багатьох найновіших систем озброєння. І Starlink є найголовнішою з них.

Starlink в Україні використовують як цивільні, так і військові. При цьому на сході країни з’єднання залишається достатньо слабким. Це може бути пов’язано з безперервними радіоелектронними атаками росіян. 21 квітня SpaceX запустила в космос 53 нових супутники. Зараз вони прямують до своїх робочих орбіт. Тож, цілком можливо, що сигнал від них найближчим часом покращиться.

За матеріалами www.economist.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine