Щодня інтернет від Starlink використовують 150 тисяч українців

За даними компанії Apptopia, щодня в Україні майже 150 тисяч людей виходять на зв’язок за допомогою супутникового інтернету від Starlink. Переважно це мешканці сіл, де звичайні мережі пошкоджені війною.

Інтернет від Starlink використовують 150 тисяч українців
Інтернет від Starlink використовують 150 тисяч українців. Джерело: www.the-village.com.ua

У селах масово використовують Starlink

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомляє, що кожного дня в Україні принаймні 150 тисяч людей виходять в інтернет за допомогою супутників Starlink. Ці дані він оприлюднив, посилаючись на аналітику компанії Apptopia.

Зараз термінали цієї фірми обслуговують переважно школи, лікарні, сільські ради, пожежні частини та іншу соціальну інфраструктуру. Після звільнення Київщини та Чернігівщини провайдери почали відновлювати там зв’язок, і виявилося, що супутникові термінали від Ілона Маска — найшвидший спосіб це зробити.

Як провідні, так і безпровідні мережі у регіонах, що звільнені від росіян, сильно пошкоджені. У деяких селах для відновлення їхньої роботи необхідно замінити по 10 км кабелю. Зробити це під час війни надзвичайно важко.

Інтернет від Starlink рятує Україну від інформаційної блокади

Ситуація зі Starlink в Україні достатньо унікальна. Перед вторгненням російських військ система працювала усього в кількох країнах світу та призначалася переважно для невеликих торговельних компаній і споживачів із великим трафіком.

З початком війни голова компанії SpaceX під’єднав Україну до сервісу та передав на потреби цивільних і військових 5000 комплектів обладнання для під’єднання. Пізніше було створено офіційне представництво Starlink в Україні.

Росія продовжує не тільки збройну, але й інформаційну агресію проти України. Залишати мешканців звільнених регіонів наодинці з чутками було б вкрай необачно. І Starlink дозволяє забезпечити якісне з’єднання зі світом навіть тих селищ, у яких єдиним джерелом інформації могла би бути тільки російська пропаганда, що долітає через кордон із телевізійним сигналом.

За матеріалами https://t.me/zedigital/1760

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine