SpaceX збільшила ціни на Starlink та пускові послуги

SpaceX оголосила про підвищення цін на послуги глобального супутникового інтернету Starlink, а також на пуски своїх ракет. Компанія мотивувала це рішення доларовою інфляцією. За даними статистичного бюро Мінпраці США, за останні 12 місяців вона склала 7,9%, що є найвищим показником з початку 1980-х.

Вартість послуг Starlink

Новий прейскурант на послуги Starlink має такий вигляд. Ціна супутникового термінала, що раніше становила 499 дол., збільшилася до 549 дол. для клієнтів, які вже заплатили депозит, і до 599 дол. для нових замовників. Вартість місячного пакету інтернету збільшилася з 99 до 110 доларів. Ці цифри стосуються користувачів США. Судячи з повідомлень з інших країн, вартість Starlink там так само зросла.

Антена Starlink. Джерело: GeekWire

Вартість пускових послуг SpaceX

SpaceX також збільшила ціни на свої пускові послуги. Вартість пуску Falcon 9 зросла з 62 до 67 млн дол., Falcon Heavy — з 90 до 97 млн (мова про спеціалізовані місії, в яких замовник викуповує всю ракету). Щодо попутних вантажів, то ціна збільшилася на 10%. Якщо раніше SpaceX просила 1 млн дол. за виведення до 200 кг корисного навантаження на сонячно-синхронні орбіти, то тепер ця сума становить 1,1 млн доларів. Ціна доплати за перевищення маси також збільшилася на 10% і зараз становить 5500 дол. за кожний екстракілограм.

Пуск ракети Falcon Heavy. Джерело: SpaceX

Варто зазначити, що у своєму недавньому твіті Ілон Маск поскаржився на інфляцію, яка негативно впливає як на SpaceX, так і Tesla.

Підвищення цін навряд чи вплине на пусковий ринок. Попит на ракети Falcon 9 і раніше був дуже великий, а після початку російської агресії проти України ще збільшився. Вона наочно продемонструвала не лише небезпеку будь-якої співпраці з росією, а й важливість наявності супутникового інтернету в умовах бойових дій.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine