Вторгнення росії в Україну: астронавти побачили жахіття війни з орбіти

Вторгнення росії в Україну, яке триває вже три місяці, має наслідки, які навіть видно з космосу. Астронавт Європейського космічного агентства Матіас Маурер, який повернувся на Землю з Міжнародної космічної станції минулого місяця, заявив, що бачив війну з МКС із висоти 400 км. Вторгнення армії росії на територію України розпочалося 24 лютого, що співпало з серединою його шестимісячної місії.

Знімок пожеж від обстрілів у Чернігові та Маріуполі із космосу
Знімок пожеж від обстрілів у Чернігові та Маріуполі з космосу. Фото: Maxar Technologies WorldView-2

«На початку війни вся Україна занурилася у пітьму», — сказав німецький астронавт у програмі Morgenmagazin телеканалу ARD 25 травня 2022 року. — Війна вже наклала свій відбиток по всій країні. Нині вже важко розрізнити основні міста України, окрім Києва. Бойові дії добре видно неозброєним оком із космосу. У перші дні війни можна було побачити бойові дії, що розгортаються. У Києві вночі були помітні спалахи, коли ракети потрапляли по місту».

Руйнування у Маріуполі
Руйнування у Маріуполі. Фото: Maxar Technologies WorldView-2

Матіас зазначив, що бачив величезні клуби диму над Маріуполем. Війська росії від початку вторгнення сильно вдарили по місту. Наразі від нього залишилися одні руїни, а їх видно навіть із космосу. Маурер також зазначив, що були помітні ознаки посилення російського контролю в регіоні, такі як евакуація українських солдатів із заводу «Азовсталь», який служив останнім оплотом опору.

Обговорення війни в Україні на МКС

Маурер ухильно відповідав, чи обговорювалася війна у космосі з його російськими колегами на борту МКС. Але заявив, що всі члени екіпажу досить швидко погодилися, що в Україні відбуваються жахливі речі.

Інший астронавт NASA Марк Ванде Хай, рекордсмен перебування на орбіті серед американців, ризикував залишитися «полоненим» на МКС, оскільки його повернення додому опинилося під загрозою внаслідок війни. Проте він все ж таки безпечно повернувся на Землю, приземлившись у казахстанському степу. Астронавт обговорював із російськими ситуацію з війною в Україні та про те, як він засмучений цими подіями.

«Я не хочу розповідати, якими були відповіді російських космонавтів про війну в Україні», – каже Марк Ванде Хай.

Нагадаємо, що раніше астронавт NASA зізнався, що російським космонавтам «промивають мізки».

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine