Російським космонавтам «промивають мізки»: одкровення астронавта NASA

Колишній астронавт NASA Скотт Келлі виступив зі звинуваченнями на адресу уряду росії за те, що вони «промивають мізки» космонавтам, які колись були його колегами на борту Міжнародної космічної станції (МКС). Про це астронавт розповів в інтерв’ю виданню Newsweek. Келлі зізнався, що у розмові з колегами-космонавтами про Україну він був здивований, дізнавшись, що вони підтримали військове вторгнення росії.

Астронавт NASA Скотт Келлі
Астронавт NASA Скотт Келлі. Фото: The New York Times

«Що мене дивує, то це те, що вони реально вірять своєму уряду, нібито напад на Україну був «необхідним заходом для запобігання нападу нацистів та розширення НАТО». Вони самі мені про це розказали», — каже Келлі.

Астронавт був щиро шокований тим фактом, як його колишні колеги-космонавти підтримують путінський режим: легко піддалися телевізійній пропаганді та були введені в оману — їм буквально «промили мізки».

«Я обговорював із ними скоєні звірства російською армією у Бучі, Ірпені та інших містах в Україні, показував фотографії. Але вони вважають, що все це українці роблять самі та звинувачують у цьому росіян, або це просто вигадка», — розповідає Келлі.

Космонавти мріють покинути росію

Келлі також зізнався, що NASA попросила його відмовитися від відкритої критики росії у зв’язку з вторгненням в Україну, сподіваючись зберегти слабку космічну співпрацю між США та «Роскосмосом». Але це, мабуть, його не зупинило. Водночас Келлі запевняє, що не всі його колишні колеги з росії підтримують путінський режим, хоча й не уточнив, хто саме.

Астронавт NASA Скотт Келлі та російський космонавт Михайло Корнієнко
Астронавт NASA Скотт Келлі та російський космонавт Михайло Корнієнко. Фото: NASA

«Деякі космонавти зізналися мені, що хотіли б залишити росію через всю цю ситуацію», — сказав він Newsweek.

Скотт Келлі та ставлення до України

Для Скотта Келлі вторгнення росії в Україну — це глибока травма. Він має членів сім’ї та друзів з України, одному з яких він навіть допоміг благополучно вивезти свою матір із Харкова. Він навіть назвав це серйозною операцією. Нині вона у безпеці в іншій країні.

За свою кар’єру в NASA Скотт Келлі кілька разів командував Міжнародною космічною станцією. Він є відвертим критиком російського уряду за військове вторгнення в Україну 24 лютого цього року. Колишній астронавт регулярно використовує Twitter, щоб критикувати російських чиновників та поширювати правдиву інформацію щодо дій росії в Україні серед своїх 5,3 млн підписників, частина з яких є росіянами. Скотт навіть створив NFT для підтримки України.

Келлі також знайомий з російською культурою, багато років працював із російськими космонавтами та неодноразово літав на МКС на російських кораблях серії «Союз». Він також майже цілий рік провів на МКС разом із космонавтом Михайлом Корнієнком у період з 2015 по 2016 рік, після чого пішов у відставку.

Скотт Келлі і Михайло Корнієнко
Скотт Келлі (ліворуч) і Михайло Корнієнко (праворуч) на Міжнародній космічній станції в січні 2016 року.

Нагадаємо, що раніше астронавт-рекордсмен повернувся на Землю після «полону» на МКС.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine