Астронавт Скотт Келлі створив NFT для підтримки України

Колишній астронавт Скотт Келлі створив на підтримку України картину та перетворив її на NTF — набір даних, захищений блокчейном. Загальна вартість створених ним творів мистецтва становить 500 тис. доларів. Гроші за продаж надійдуть у фонд допомоги нашій державі.

Скотт Келлі створив картину на підтримку України
Скотт Келлі створив картину на підтримку України. Джерело: Scott Kelly/Orange Comet

Скотт Келлі запустив NFT арт-проєкт

Колишній астронавт Скот Келлі разом зі студією Orange Comet створив низку творів мистецтва за мотивами своїх космічних подорожей. Картини перетворили на невзаємозамінні токени NFT. Одна з них присвячена війні в Україні.

NFT — це набори даних у вигляді двійкового коду, які захищені технологією блокчейн. Вони дуже схожі на криптовалюту. Тільки в останній у якості закодованої інформації виступають самі транзакції. А у NFT інформація зазвичай несе якийсь унікальний текст, зображення чи тривимірну структуру. Звичайно, такі цифрові об’єкти є унікальними, й саме тому їх називають невзаємозамінними токенами.

Цей вид мистецтва з’явився не так давно, і багато хто йому не довіряє. Але не Келлі, який вважає, що за ним майбутнє. Він використав NFT, аби зацікавити людей космосом і цілком земними проблемами, які стоять на шляху його мирного використання.

Набір токенів вартістю 500 тисяч

Набір NFT має назву Dreams Out of This World і переважно присвячений мріям Келлі про космос та його польотам. Наприклад, одна з картин зображує момент, коли астронавт одягав на станції костюм горили. Але не всі зображення такі легковажні. На одному з них є панорама Києва та український прапор.

Уся серія була виставлена на аукціон 12 квітня, до Міжнародного дня польоту людини в космос. Планувалося, що NFT будуть продаватися кілька днів. Однак їх розкупили буквально за кілька годин. Повна вартість склала близько 500 тис. доларів. Ці гроші надійдуть у фонд допомоги Україні.

Скотт Келлі з самого початку війни висловлюється на підтримку України. Він вже повернув росії медаль, якою його нагородили за політ. І заявив, що військові злочини путіна та байдужість росіян прирікають їх на дуже похмуре майбутнє.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine