Комерційний супутник зазнімкував вторгнення Росії до України

Супутник компанії Maxar Technologies сфотографував колони російської техніки у Білорусі, які готуються до вторгнення в Україну. У компанії кажуть, що російсько-українська війна розпочне нову епоху в дистанційному зондуванні поверхні Землі.

Комерційний супутник зняв російську колону
Комерційний супутник сфотографував російську колону. Джерело: spacenews.com

Комерційний супутник зазнімкував російську військову колону

Знімки, зібрані супутниками, свідчать про скупчення російських військ на кордонах з Україною та продовження вторгнення. При цьому це не військові, а комерційні сателіти, що свідчить про дедалі більше занепокоєння війною серед дуже різних людей.

Зокрема, гігантську колону загарбників сфотографував поблизу міста Іванків супутник Maxar Technologies. Президент компанії, Деніел Яблонський, говорить, що готовий відкрити доступ до своїх знімків.

За його словами, вторгнення Росії до України — не тільки величезна трагедія і виклик усьому світу, але й можливість за допомогою супутників побудувати новий прозорий світ. Але для цього необхідно налагодити зворотний зв’язок між операторами та тими, хто цих знімків потребує. Спостережні апарати мають знати, куди саме треба дивитися.

Інші способи спостереження за поверхнею

Знімки поверхні Землі, які комерційний супутник робить в оптичному діапазоні — потужний спосіб боротьби з різними екологічними проблемами: вирубкою лісів, сміттєзвалищами, розливами нафти, нашестям росіян. Але вони працюють тільки якщо небо над певною територією не вкрите хмарами.

Спосіб зазирнути під хмари теж є. Це — радіолокаційні супутники. Однак і в них є свої обмеження, адже вони створюють лише картинку за відгуком радарів. По суті, це карта рельєфу Землі. І не завжди вона дає повну картину, наприклад, пересування техніки.

Також дуже корисними є супутники, що відстежують транспондери літаків. Завдяки сприйманню сигналів від цих маленьких радіопередавачів можна дізнатися, куди який із них летить. Зокрема, так можна відстежувати й бомбардувальники.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine