Росія знищила «Мрію»

Найбільший у світі транспортний літак Ан-225 «Мрія» був знищений в аеропорту Гостомеля під Києвом внаслідок атаки російської авіації. Про це повідомив міський голова міста Буча. Пізніше цю інформацію підтвердили в «Укроборонпромі».

Супутниковий знімок ангара, в якому перебував Ан-225. Джерело: SKyNews

«Знищений флагман української авіації — легендарний Ан-225 «Мрія». Це сталося в аеропорту Антонова у Гостомелі під Києвом, де був літак», — йдеться у повідомленні українського концерну у Facebook. В «Укроборонпромі» також додали, що на відтворення літака потрібно близько трьох млрд доларів і понад п’ять років.

«Мрія» була спроєктована на Київському механічному заводі. Літак створювався у межах проєкту багаторазового космічного корабля «Буран». Для цього був потрібен надважкий транспортний літак, здатний перевозити різні компоненти аерокосмічної системи від місця виробництва та складання до місця запуску. Іншим завданням було перевезення самого човника. Крім того, у майбутньому передбачалося використовувати Ан-225 як перший ступінь системи повітряного старту.

Загалом було закладено два літаки, але добудувати вдалося лише один. Довжина «Мрії» становила 84 м, висота — 18,2 м, розмах крила — 88,4 м. Максимальна злітна маса літака сягала 640 тонн. Він міг перевозити до 250 тонн вантажу.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine