Lockheed Martin отримає систему кібербезпеки SpiderOak

Lockheed Martin оголосив, що використовуватиме на своїх супутниках систему кібербезпеки від компанії SpiderOak Mission Systems. Вона містить численні інженерні рішення, зокрема і блокчейн.

SpiderOak побудували систему кыбербезпеки на блокчейні
SpiderOak побудували систему кібербезпеки на блокчейні. Джерело: Аsseco.com

Lockheed Martin убезпечить свої супутники

Космічний гігант Lockheed Martin підписав із компанією SpiderOak Mission Systems угоду про розробку системи кібербезпеки для своїх супутників. Вона буде заснована на програмному забезпеченні OrbitSecure.

За словами компанії-розробника, цей програмний продукт спершу був створений для наземної інфраструктури, а потім адаптуваний для супутників. Особливо корисною система є для сателітів, які розташовані на низькій навколоземній орбіті.

Вартість контракту не розголошується. Зазвичай Lockheed Martin займається великими супутниками, які будує для уряду США, однак останнім часом все більше виробляє маленькі комунікаційні сателіти. Тож, цілком можливо, що компанія до кінця ще сама не розуміє обсяг робіт, який треба виконати.

Що пропонує SpiderOak

Запити Lockheed Martin цілком укладаються у тренди сучасності. З початком російсько-української війни тема стійкості супутникових мереж проти зламу вийшла на перше місце. Уряд США наполегливо радить супутниковим компаніям звернути на неї всю свою увагу.

Система OrbitSecure використовує так звану архітектуру з нульовою довірою, при якій користувачі мережі за замовчуванням не користуються довірою. А для доступу до зашифрованих даних необхідні спеціальні ключі. Програмне забезпечення також використовує блокчейн для транзакції даних. Тому кожна зміна, внесена у реєстр, має відмітку часу і підпис, що забезпечує відстежуваність.

Платформа розподіленого реєстру передбачається у вигляді комплекту для розробки програмного забезпечення для блокчейну і шифрування. Розробники супутникових мереж можуть вбудовувати програмне забезпечення прикладного рівня. Уся система розроблена для роботи з мінімальною потужністю, щоб її можна було використовувати на невеликих супутниках.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine