Уряд США порадив супутниковим операторам готуватися до кібервійни

Міністерство внутрішньої безпеки США наполегливо радить усім комерційним супутниковим операторам кинути всі сили на підвищення електронної безпеки. Атаки на мережу Viasat, що сталися ще в лютому, мають усі ознаки кібервійни.

Супутник Viasat, що непокоїть уряд США
Супутник Viasat, що непокоїть уряд США. Джерело: Wikipedia

Уряд США закликає готуватися до кібервійни

17 березня Уряд США звернувся до комерційних супутникових операторів із наполегливим проханням приділити максимум уваги боротьбі зі спробами зламу їхніх систем. Причиною цього стала лютнева атака на сателіти компанії Viasat. Вона може бути ознакою початку широкомасштабної кібервійни.

Тривогу забила Агенція з кібербезпеки та безпеки інфраструктури (CISA), що входить до складу Міністерства внутрішньої безпеки США. Ця організація повідомляє, що у зв’язку з українсько-російською війною, яка може у будь-який момент перерости у ширший конфлікт, вона підвищує пильність щодо найменших ознак кібератак.

У відповідь на це звернення Асоціація супутникового зв’язку заявила про те, що віднині безпека зв’язку стає її головно задачею. Як відомо, стійкість будь-якої мережі визначається стійкістю її найслабшої ланки. Досі ніхто не підозрював, що у глобальних телекомунікаційних системах такими можуть бути саме сателіти.

Способів вивести з ладу супутник є безліч. Тут і злам електронними засобами, і застосування глушіння сигналу з Землі, і просто використання протисупутникової зброї. Захиститися від усього й одразу практично неможливо. Але інженери вже зараз намагаються виключити більшість можливих загроз.

Злам супутників Viasat

Щодо атаки на супутники Viasat досі триває розслідування. У ньому беруть участь французькі, американські й українські спецслужби. Основними підозрюваними виступають російські хакери. Оскільки атака переважно була спрямована на модеми, компанія поновлює бездротове з’єднання для деяких абонентів і надає нові пристрої зв’язку для інших.

Відповідно до заяв компанії, зловмисникам так і не вдалося повністю проникнути в мережу. Відповідно, персональні дані користувачів не постраждали. Viasat активно співпрацює з Міністерством оборони США над створенням гібридних мереж. Вони дозволять розширити функціонал як цивільної, так і військової компоненти.

За матеріалами: spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine