Супутник показав, як росія краде в України зерно

Нові супутникові знімки компанії Maxar показують два судна, що стоять у кримському порту. На них вантажать щось дуже схоже на вкрадене в Україні зерно. Усе це відбувається на тлі тривалої блокади українських чорноморських портів.

Українське зерно завантажують на російський корабель
Українське зерно завантажують на російський корабель. Джерело: Maxar Technologies

Зерновози на супутникових знімках

Супутники компанії Maxar продовжують відстежувати війну в Україні. Цього разу їхню увагу привернули російські вантажні судна у кримських портах. Два з них — «Матрос Позиніч» та «Матрос Кошка» є зерновозами, й експерти підозрюють, що вони вивозять українське зерно.

Світлини датуються 19 та 21 травня. Точно сказати, де було вирощене зерно, яке вантажиться на судна, неможливо. Однак напередодні українська влада неодноразово заявляла про те, що із зайнятих російськими військами територій масово вивозиться врожай. І це відбувається на тлі гуманітарної катастрофи, яка теж неодноразово підтверджувалася супутниковими знімками.

До того ж у Криму ніколи не вирощували достатнього об’єму зернових для експорту. Тож усі впевнені, що росіяни вивозять саме те, що вкрали в українських селян. Раніше курс «Матроса Позиніча» вже відстежували у Середземному морі. Він не зміг розвантажити вкрадене зерно ані в Туреччині, ані в Єгипті. І тільки дружній до путіна режим Башара Асада допоміг реалізувати незаконно набуте.

Українське зерно та чорноморський флот

Усе згадане вище відбувається на тлі глобальної продовольчої кризи, викликаної війною. Ситуація дуже нагадує те, що сталося із запуском важких супутників через нестачу літаків «Антонова». Україна та росія — два найбільші експортери зерна у світі.

Зокрема, від українського зерна залежать гуманітарні місії по всьому світу, де бідна земля не може прогодувати населення. Голод загрожує кільком сотням мільйонів мешканців планети. При цьому рфпродовжує блокувати українські порти, попри заклики ООН.

Навіть знищення флагмана чорноморського флоту не зупиняє росію від продовження агресії на морі. А світ стоїть перед дуже непростим вибором: купувати в агресора, допомагаючи йому у війні з Україною, чи відмовитися, і тим самим приректи велику кількість людей на голод.

За матеріалами Еdition.cnn.com

Только самые интересные новости и факты в нашем Telegram-канале

Присоединяйтесь: https://t.me/ustmagazine