Нестача «Антонових» змушує Maxar відкласти запуск нових супутників спостереження

Нові супутники спостереження за Землею WorldView Legion компанії Maxar Technologies вдасться запустити не раніше вересня. Причиною цього є нестача літаків корпорації «Антонов» для їхнього перевезення.

Супутник WorldView Legion, запуск якого відтермінувала нестача «Антонових»
Супутник WorldView Legion, запуск якого відтермінований через нестачу «Антонових». Джерело: Maxar Technologies.

Супутники Maxar планують запустити у вересні

Президент компанії Maxar Technologies Деніел Яблонські повідомляє, що запуск нових супутників WorldView Legion перенесений на вересень. Спочатку фірма бронювала місця на ракеті Space X на 15 липня, але проблеми з транспортуванням апаратів до місця запуску змусили ще раз перенести старт. Раніше компанія представила мобільні термінали для роботи зі своїми супутниками.

Як заявляє сам Яблонські, причиною цього стала нестача літаків корпорації «Антонов» яка виникла внаслідок російсько-української війни. Найбільший у світі літак Ан-225 «Мрія» був знищений російським обстрілом, а решті українських ваговозів довелося спішно евакуюватися. Тепер космічні апарати вагою у кілька тонн доведеться везти по землі або морем.

Maxar Technologies відома своїми супутниковими фотографіями поверхні планети. Зокрема, саме вони допомогли дізнатися правду про злочини росії у Маріуполі. Однак зараз у компанії на орбіті усього чотири апарати. Сателіти нового покоління WorldView Legion мали значно розширити її можливості, але коли вони тепер почнуть працювати, невідомо.

Ситуація з «Антоновими»

Проблеми з перевезеннями великих космічних апаратів спостерігаються у світі від самого початку російсько-української війни. Знищення «Мрії» — велика, але далеко не єдина проблема. Останніми роками літаки Ан-124 та Ан-225 практично монополізували цю сферу. Але на сьогодні 30 «Русланів» належать росії, ще 7 — Україні.

Українські літаки, як повідомляють джерела, цілком можна експлуатувати, й вони завантажені замовленнями. А от російські перебувають під санкціями, й це сильно скорочує флот можливих авіаперевізників.

Усе це змушує компанії перевозити супутники поверхнею, що пов’язано з небажаними коливаннями. І якщо в межах Європи їх можна перевозити автотранспортом, що не так критично, то морська подорож хвилями Атлантичного океану може негативно вплинути на їхню працездатність.

За матеріалами www.satellitetoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine