Maxar представила мобільні термінали для доступу до своїх супутників

Maxar Technologies представила мобільні термінали з антенами, за допомогою яких можна напряму підключатися до їхніх супутників спостереження. Вони призначені насамперед для військових і розвідувальних служб.

Мобільні термінали Maxar Technologies
Мобільні термінали Maxar Technologies. Джерело: SpaceNews

Мобільні термінали для роботи з супутниками

Компанія Maxar Technologies, відома своїми знімками поверхні Землі, зокрема, подій російсько-української війни, представила мобільні термінали. Вони являють собою супутникову антену та власне термінал. Такий комплект обладнання дає змогу під’єднуватися до їхніх супутників.

Йдеться про прямий доступ до супутників оптико-електронного спостереження компанії та радарних апаратів Radarsat-2 канадської компанії MDA. За словами президента Maxar Деніела Яблонські, зараз до компанії поступає величезна кількість запитів з боку урядових організацій, і нове обладнання є відповіддю на них.

Представлені комплекти характеризуються як «тактичні термінали». Сама компанія говорить, що призначені вони насамперед для військових та розвідувальних служб. Стануть у пригоді вони й для гуманітарних організацій та тих, хто займається ліквідацією наслідків стихійних лих. Обладнання призначене для прямого під’єднання до супутників, не чекаючи, поки зображення будуть завантажені на сервери компанії.

Що дозволяють нові термінали

Зараз Maxar Technologies має на орбіті чотири супутники, які здійснюють знімкування поверхні. Зображення з них компанія надає усім охочим. Ще шість апаратів нового типу WorldView Legion готуються до розміщення, але цей процес загальмований обмеженою кількістю запусків.

Зараз зображення з супутників Maxar показують важливі події з затримкою у години й дні. Ще недавно навіть такий результат був неймовірною оперативністю. Однак військові в зоні конфлікту не мають часу вишукувати серед тисяч зображень на сервері потрібне.

Нові термінали дозволяють швидко отримати з супутника потрібне зображення та дати йому або іншому апарату зняти місцевість ще раз, аби перевірити непевні дані або, наприклад, дізнатися результати артилерійського удару.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine